Yenişehir Belediyesi MEÜ’deki hayvan barınağını yeniden düzenleyecek

MEÜ’deki hayvan barınağı Yenişehir Belediyesine tahsis edildi

Mersin Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit ve Mersin Üniversitesi(MEÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ortasında hayvan barınağının Yenişehir Belediyesine tahsisi ile ilgili iş birliği protokolü imzalandı. Yenişehir Belediyesi, imzalanan protokolle MEÜ Çiftlikköy Kampüsü’nde bulunan hayvan barınağını yine düzenleyecek.

Kentin farklı noktalarında sokak hayvanları için besleme noktaları kuran ve birçok mahallede kedi konutları yapan Yenişehir Belediyesi, Mersin Üniversitesinde hayvan barınağı olarak kullanılan 7 bin 500 metrekarelik alanı tekrar düzenleyerek hayvanlar için konforlu bir ömür alanı oluşturacak. Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit ve Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ortasında imzalanan protokolle hayvan barınağı Yenişehir Belediyesine tahsis edildi.

Başkan Özyiğit, “Sokak hayvanlarını en sağlıklı biçimde koruyacak ve bakımlarını gerçekleştireceğiz.”

Sokak hayvanlarını en sağlıklı biçimde koruyacaklarını söz eden Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, “Üniversitemizde bulunan bu alanda daima birlikte sokak hayvanlarını en sağlıklı biçimde koruyacak ve bakımlarını gerçekleştireceğiz. Hayvanlar insanları karşılıksız seviyor. Hoş bir iş yapıyoruz, hayvan dostlarımız için en güzel hizmetleri orada hayata geçireceğiz. Geçtiğimiz günlerde orayı ziyaret ettim. Çok hoş ve geniş bir alan. Hem gönüllülerden hem de üniversitemizden takviye almayı umut ediyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyemizin barınağı da bize katkı sunacaktır, onların da yükünü hafifletiriz.” diye konuştu.

“Pet Otel’i de yakında açıyoruz”

Fuat Morel Mahallesi’nde de Pet Otel açacaklarını hatırlatan Lider Özyiğit, “Fuat Morel Mahallemizde çocuklarımızın hayvanlarla buluşmasını da sağlayacak ve onlara hayvan sevgisini erken yaşlarda kazandırmayı hedeflediğimiz Pet Otel’i de yakında açıyoruz. Hayvanlara daima birlikte sahip çıkmalıyız, onlar bizim ebedi dostlarımız.” dedi.

Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ise hayvan barınağında üniversiteden istekli olarak hizmet verecek insanların olduğunu söyleyerek, “Üniversitemizde Veterinerlik Teknikerliği Kısmını açtık, oraya hoca da aldık, hatta profesör bile var. Hayvan barınağı işlemeye başlarsa onlar için eğitim alanı olur, orada küçük teşebbüsler yapılır. Hayvan barınağı için üniversitemizde istekli hizmet verecek beşerler var. Onlar da katkı sunarlar. İyi olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı