Türk Kızılay Yardımları Afganistan’daki Depremzedelere Ulaşmaya Başladı

DEPREMZELERİN BARINMA, BESİN VE PAK SU GEREKSİNİMİ VAR

Afganistan’daki sarsıntıdan etkilenenlere yardım için bölgeye ulaşan Türk Kızılay, sevk ettiği besin yardımlarını ailelere dağıtmaya başladı. Gereksinim tespitleri de yapan Türk Kızılay grupları, Afganistan’daki depremzedelerin acil olarak barınma, besin ve pak suya gereksinim duyduğunu belirledi. Afgan Kızılayı ile birlikte hareket eden Türk Kızılay takımları, oluşan ek gereksinim materyalleri için de lojistik planlamalarını yapıyor.

Türk Kızılay Afganistan Delegasyonu takımları, Afgan Kızılayı ile birlikte sarsıntının en çok etkilediği Giyan bölgesine ulaşarak acil gereksinimleri karşılamaya başladı. Bölgeye ulaştırdığı 500 ailelik besin materyallerini dağıtan Türk Kızılay takımları, bir yandan da gereksinim tespiti çalışmaları yürütüyor. Afgan Kızılayı ile yapılan incelemeler doğrultusunda ise acil olarak barınma, besin ve pak su muhtaçlığının olduğu saptandı.

Oluşan acil muhtaçlıklar için sevkiyatlarını arttırma kararı alan Türk Kızılay, depremzedelere yönelik insani yardım faaliyetlerine devam edecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı