Tüm Eker Ailesi Plasiyer Günü’nü el ele kutladı

Eker Süt Eserleri tarafından, büyük bir emek ve özveriyle çalışarak tüketicileri lezzetle buluşturan plasiyerleri onurlandırmak için ilan edilen “Plasiyer Günü” bu yıl 23 Haziran’da kutlandı. Eker’in Türkiye’nin dört bir yanındaki müdür ve çalışanları “Tüm aile el ele” sloganıyla plasiyerlerin yüküne ortak oldu.

Türkiye’yi 45 yıldır lezzet ve tazelikle buluşturan Eker’in, 2019’dan bu yana kutladığı Plasiyer Günü’nde bu yıl da takımları ortak hislerde buluşturan unutulmaz anlar yaşandı.

Sabah mesai saatinin başlaması ile birlikte yola çıkarak, eserleri birçok noktaya ulaştıran plasiyerlerin yaptığı işin zorluğuna dikkat çekmek ve onlara teşekkür etmek emeliyle hayata geçirilen “Eker Plasiyer Günü”nde, Eker çalışanları plasiyerlere yardımcı oldu.

23 Haziran sabahı erken saatlerde, üst idare dahil olmak üzere farklı kademelerden yönetici ve çalışanlar “Tüm aile el ele” sloganıyla plasiyerlerle birlikte iş başı yaptı. Eker’in alandaki yıldızlarının iş yükünü deneyimleyen gruplar, araçların kullanılmasından eserlerin taşınmasına kadar sürecin farklı etaplarında onlara takviye oldu.

“Plasiyer takımımız, bizim alandaki en büyük gücümüz”

Plasiyer Günü hakkında bir kıymetlendirme yapan Eker Süt Ürünleriİnsan Kaynakları Yöneticisi Ahmet Aydın Akyol, şunları söyledi: “Plasiyer takımımız, bizim alandaki en büyük gücümüz. 578 arkadaşımız her gün 45 bölge depomuzdan hareket ederek tüm Türkiye’ye eserlerimizi dağıtıyor. Güçlü, meşakkatli bir iş yapıyorlar. Senede bir gün de olsa onlarla birlikte alana çıkmak, işlerini daha yeterli anlamamıza yol açıyor. Üretimiyle, satışıyla idari takımlarıyla bünyemizde çalışan herkesin yaptığı iş bizim için çok kıymetli. Tüm çalışanlarımıza buradan teşekkür eder, plasiyerlerimizin gününü kutlarım.”

Kendilerine armağan edilen özel günün gururunu yaşayan plasiyerler ise tüm Eker ailesini yanlarında gördükleri için çok keyifli olduklarını lisana getirdiler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı