Stefan Kuntz, Fatih Terim’in ardından 15 yıl sonra bir ilki başardı

UEFA Uluslar C Ligi 4. maçında İzmir’de Litvanya’yı konuk eden A Ulusal Futbol Ekibi alandan 2-0 galip ayrıldı. A Ulusal Grup’ya galibiyeti getiren golleri 38. dakikada Kaan Ayhan ve 54. dakikada penaltıdan Hakan Çalhanoğlu kaydetti. Cengiz Ünder ise 81. dakikada bir penaltı vuruşundan yararlanamadı.

Bu sonucun akabinde A Ulusal Kadro, haziran ayındaki 4 maçlık periyotu kayıpsız geçti. Puanını 12 yapan Türkiye, kümedeki liderliğini sürdürdü. Ulusal Grup, ayrıyeten bu 4 müsabakada kalesini de gole kapattı. Litvanya ise 4 maç sonunda şimdi puanla tanışamadı.

A Ulusal Ekip, kümedeki bir sonraki maçında 22 Eylül’de Lüksemburg ile oynayacak. Litvanya ise birebir tarihte Faroe Adaları’nı ağırlayacak.

TÜRKİYE TARİHİNDE BİR İLK

A Ulusal Kadromuz, Stefan Kuntz önderliğinde tarihi bir birincisi daha başardı. Ulusallar tarihinde birinci defa üst üste dört resmi maçı gol yemeden kazandı. Ay-yıldızlılar bu süreçte Faroe Adaları’nı 4-0, Litvanya’yı deplasmanda 6-0, Lüksemburg’u deplasmanda 2-0 ve son olarak Litvanya’yı alanında 2-0 mağlup etti.

STEFAN KUNTZ, TERİM’İN AKABİNDE BİR BİRİNCİSİ BAŞARDI

Opta bilgilerine göre  Stefan Kuntz, Fatih Terim’den bu yana Türkiye’nin başında üst üste dört resmi maçtan galibiyetle ayrılan birinci teknik yönetici oldu. Fatih Terim, Kasım 2005-Mart 2007 ortasında 5 galibiyet elde etmişti.