SOL Parti’den ‘Seçim Güvenliği İttifakı’ açıklaması

SOL Parti, seçim güvenliğine ait yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, Türkiye’nin siyasi ve toplumsal bir krizin içinde olduğu, krizin kaynağı olan AKP’nin ise iktidarını sürdürebilmek için ‘ülkeyi ateşin içine atmaktan çekinmediği’ belirtildi.

“Memlekete sahip çıkma kararlılığında olan tüm işçi yurtsever insanların ortak sorumluluğu, bu tek adam rejimine son vermek için birleşmektir” tespitini yapan SOL Parti, “Atı Çaldırmayacağız, Üsküdar’ı Geçirmeyeceğiz” diyerek ‘Seçim Güvenliği İttifakı’ içinde yar alacağını duyurdu.

Açıklamada, “Tüm muhalefet partileri, seçim güvenliği konusunda oluşan tüm sivil teşebbüsler ve toplumsal uğraş dinamikleriyle Seçim Güvenliği İttifakı ile birlikte olacağız” sözleri kullanıldı.

SOL PARTİ’nin açıklaması şu biçimde:

“NE YAPARLARSA YAPSINLAR BAŞARAMAYACAKLAR

KAZANACAĞIZ!

HAYDİ BİR ADIM ÖNE

Türkiye ekonomik, siyasi ve toplumsal bir kriz içinde. Bu krizin bizatihi kaynağı olan AKP, çürümüş iktidarını sürdürebilmek için ülkemizi ateşin içine atmaktan çekinmiyor.

Memlekete sahip çıkma kararlılığında olan tüm işçi yurtsever insanların ortak sorumluluğu, bu tek adam rejimine son vermek için birleşmektir.

Birleşeceğiz, Uğraş Edeceğiz ve Kesinlikle Kazanacağız

AKP, tutuklama, baskı ve yasaklarla bir kere daha “atı (ç)alıp Üsküdar’ı geçme” planları kuruyor. SADAT’dan şeriatçı paramiliter güçlere ve YSK’dan devletin baskı aygıtlarına ellerindeki tüm imkanlar bunun için seferber ediliyor.

Bu gözü kararmış kötülükle baş edecek gücümüz olduğunu göstereceğiz! Tüm muhalefet güçleri birlikte ve dayanışma içinde, sandıklara sahip çıkarak başarmanın yolunu açmak için bir adım öne çıkıyoruz!

Atı Çaldırmayacağız, Üsküdar’ı Geçirmeyeceğiz

Atları çalma planlarını boşa düşürmek için harekete geçiyoruz. Her sokakta, her mahallede Seçim Güvenliği Komiteleri oluşturacak, seçim anını beklemeden bugünden çalışmalarımıza başlayacağız. Bu çalışmalar kapsamında sokak ve mahallelerde dayanışma ağları kurulacak, seçim güvenliğine ait teknik hazırlıklar yapılacak.

Seçim Güvenliği İttifakında Omuz Omuza Olacağız

SOL Parti, seçim güvenliği komiteleri ile yürüttüğü çalışmalarını tüm muhalefetle omuz omuza sürdürecek. Tüm muhalefet partileri, seçim güvenliği konusunda oluşan tüm sivil teşebbüsler ve toplumsal gayret dinamikleriyle Seçim Güvenliği İttifakı ile birlikte olacağız.”