Sıla Şentürk’ün katil zanlısı hakkında iddianame hazırlandı

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, sanık Gökçek’in sözleri ile Giresun İsimli Tıp Şube Müdürlüğü ve Trabzon İsimli Tıp Küme Başkanlığı Biyoloji İhtisas Dairesinin otopsi raporlarına yer verildi.

Sanık için Samsun Ruh Sıhhati ve Hastalıkları Hastanesince verilen “akıl sıhhati tam” raporunun da yer aldığı iddianamede, Gökçek hakkında “tasarlayarak ve canavarca hisle çocuğu taammüden öldürme” kabahatinden ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus cezası talep edildi.

İddianamede, sanığın hareketi öncesinde “Uçakta bıçak sarfiyat mi” formunda internetten arama yaptığının belirlendiği kaydedildi.

Sanığın, cinayet öncesi ve sonrası işlemiş olduğu kabahati gizlemeye dönük hareketlerine işaret edilen iddianamede, daima araç değiştiren sanığın, kamera ve gibisi kayıt aygıtlarının manzara almasından kaçındığı belirtildi.

Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan Gökçek’in yargılanmasına 7 Eylül’de başlanacak.