Şampiyon ALG Spor, Guinness Rekorlar Kitabı’na başvuracak

Gaziantep’te 1998 yılında kurulan, 2018-2019’dan bu yana bayanlar futbolunda en üst ligde yer alan ve bu dönem ligde B Grubu’nu başkan tamamlayan ALG Spor, play-off çeyrek finalinde Bitexen 1207 Antalyaspor’u, yarı finalde ise Beşiktaş Vodafone’u saf dışı bıraktı.

ALG Spor, İzmir’de oynanan final müsabakasında ise Wulfz Fatih Karagümrük’ü 2-1 yenerek 2021-2022 dönemini şampiyon tamamladı.

Kupayı birinci sefer müzesine götüren Güneydoğu temsilcisinde sevinç ve gurur bir ortada yaşanıyor.

GUINNESS REKORLAR KİTABI’NA BAŞVURACAK

Kulüp lideri Ali Gözcü, AA muhabirine, dönem boyunca yalnızca şampiyonluğa odaklandıklarını, muvaffakiyetin tesadüf olmadığını söyledi.

Şampiyonluğu kente armağan eden Gözcü, şunları kaydetti:

“Biz kulüp olarak şampiyonluğa inandık. Dönemin birinci maçıyla bir arada şampiyonluk inancımız en üst düzeydeydi. Toplam 27 maç yaptık, bu maçlarda yalnızca 5 gol yedik ve 104 gol attık. Bu, bizim için kıymetli bir muvaffakiyet. Dönemin birinci 17 maçında gol yemeyerek tüm vakitlerin erkek ve bayanlar futbolunda dünya rekorunu kırdık. Bununla ilgili biz Guinness Rekorlar Kitabı’na başvuracağız ve tescil ettireceğiz. Şampiyon olduğumuz için çok memnunum. Bizim için çok değerli. Ligin Üstün Lig olduğu sene birinci şampiyon olmak bizim için çok daha manalı. Ligde çok önemli bir rekabet vardı. Burada şampiyon olmak büyük muvaffakiyet. Emeği geçen herkese gönülden teşekkür ederim.”

“TEK MAKSADIMIZIN ŞAMPİYONLUKTU”

Takım kaptanlarından Kezban Tağ ise 3 yıldır ALG Spor’da forma giydiğini ve bir aile içinde olduklarını tabir etti.

Sezon başından beri tek amaçlarının şampiyonluk olduğunu belirten Kezban Tağ, şöyle devam etti:

“Sezon başında hocamız, liderimiz ve ekip arkadaşlarımızla bir konuşma yaptık. Tek maksadımız şampiyonluktu. Bu yolda çok çalıştık, hiçbir vakit amacımızdan sapmadık. Şiddetli yollardan geçtik. Çok hoş bir dönem oldu. Yağmur, çamur demedik. Sakatlığımızı mazeret edip kenarda oturmadık. Daima çaba ettik. Birebir hırsla devam ettik ve bunun mükafatını aldık. Çok memnunuz, istediğimizi aldık.”

Şampiyonluğun birçok genç atlete ilham olduğunu vurgulayan Kezban Tağ, “Güneydoğu bölgesinden bir ekibin Bayanlar Harika Lig’de şampiyon olması ayrıyeten gurur verici. Bunun için çok memnunum. İnşallah bizden küçük olan kardeşlerimize ışık olmuşuzdur. Hiçbir vakit pes etmesinler, inandıkları yoldan devam etsinler.” sözlerini kullandı.

Futbolculardan Ece Tekmen de şampiyonluğun gururunu ve sevincini yaşadıklarını söyledi.