Pasaport Pizza, gençlerin en güvendiği yerli pizza markası seçildi

Beykoz Üniversitesi ve Türkiye Prestij Akademisi (TİA) tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştiren G250 araştırmasında 18-24 yaş ortası gençlerin en çok prestij ettiği, güvendiği ve tercih ettiği 250 marka sıralandı. 18 Nisan – 13 Mayıs tarihleri ortasında yapılan araştırma Türkiye’de 18-24 yaş ortası gençlerin marka tercihlerini ortaya koyuyor. Bilgisayar dayanaklı telefonla arama ile CATİ prosedürü kullanılarak yapılan araştırmada 4 bin 800 üzerinde genç ile görüşüldü.

Daha evvel Türkiye Prestij Akademisi (TİA) ile Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) İstatistik Bölümü’nün ortak çalışmaları sonucunda gerçekleştirilen İktisada Yarar Endeksi (EFE) raporlarına nazaran 2020 yılında Platin Lig’de yer alan, 2021 yılında Elmas Lige yükselen Pasaport Pizza; Gençlik Endeksi G250’de de gençlerin en güvendiği markalar ortasında yer aldı. Bu rapora nazaran Pasaport Pizza, ‘Yerli Pizza Markası’ kategorisinde 1. ve ‘Türkiye Genel’ kategorisinde 102. sırada yer aldı.

TİA tarafından yapılan açıklamada; gençlerin tercihlerine tesir eden faktörler ortasında dijitalleşmeye kıymet veren, daha çok kurumsal toplumsal sorumluluk sergileyen, toplumsal medya mecraları başta olmak üzere pek çok irtibat kanalından gençlere daha çok dokunan markaların genç nesilde inanç algısı oluşturduğuna dikkat çekildi. Açıklamada, gençlerin dinamik, yenilikçi ve teknolojiye yatırım yapan markalar daha fazla güvendiğine ve tercih ettiklerine yer verildi.

Prestij Akademisi tarafından Türkiye Prestij Endeksi Araştırması sonucunda Türkiye İstatistik Kurumu’nun “Türkiye Örneklemi” kabul ettiği 26 bölge ve 72 vilayette 15 Aralık 2021 – 25 Ocak 2022 tarihleri ortasında yaklaşık 15 bin kişi aranarak gerçekleştirilen araştırmada Pizza dalında Pasaport Pizza olarak ‘Türkiye’nin En Prestijli Yerli Pizza Markası’ seçilen Pasaport Pizza; 1998 yılında ismini de aldığı İzmir’in Pasaport semtinde birinci şubesini açarak bölüme giriş yaptı. Mahallî lezzetler ile dünya konseptini birleştirerek Türk damak tadına uygun pizza üretme misyonunu unsur edinen Pasaport Pizza, beklenenin çok üstünde bir beğeni ile karşılaşınca süratle büyümeye ve bayi sayısını arttırmaya başladı. Pizzalarında taze hamuruyla fark yaratarak, bütün şubelerinde tıpkı standartta, birebir kalitede , birebir lezzette ve tıpkı hizmet standardını sunma stratejisini izleyerek müşteri memnuniyetini ön planda tutarak marka kıymetini giderek yükseltti.

25 yıldır Türkiye’de pizza dalında dünya devleri ile rekabet eden Pasaport Pizza, şuan 64 vilayette 200’ü aşan şubesi ile müşterilerine lezzetini ulaştırıyor. Kooperatif mantığıyla çalışan ve şubelerinden ciro hissesi almayan Pasaport Pizza, dalda küresel markalar ve devasa bütçeler ile rekabet ederek, şube sayısını ve cirosunu bu sert rekabet ortamında da süratle artmakta ve büyümesini sürdürüyor.

Pasaport Pizza Genel Müdürü Mükremin Özdemir, kendilerine bu gururu yaşatan pizza severlere, bayilerine iş ve tahlil ortaklarına sonsuz teşekkürlerini ilettiğini belirtti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı