Özel Gereksinimli Bireylere Karakayalı’dan Özel İlgi

Kemalpaşa Belediyesi’nin, özel ihtiyaçlı bireyler için faaliyete geçirdiği Mola Konutu projesi büyük ilgi görüyor

Kemalpaşa ilçesi sonları içerisinde yaşayan özel ihtiyaçlı bireylerin ve ailelerinin toplumsal hayata etkin iştirakini kolaylaştırmak, ebeveynlerin bakım yükünü hafifletmek, özel ihtiyaçlı bireylerin kendilerini keşfedebilecekleri ve eğitim faaliyetlerine katılabilecekleri bir merkez oluşturmak, belediye bünyesinde üretilen engelli hizmetlerini tek bir çatı altında toplamak maksadıyla geçtiğimiz ay açılmıştı. Kemalpaşa Belediye Lideri Rıdvan Karakayalı tarafından açılışı gerçekleştirilen Mola Meskeni, geçen bir aylık müddette vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Şimdi açılmasının üzerinden çok kısa bir mühlet geçmesine karşın yaklaşık 60 özel ihtiyaçlı vatandaşa hizmet veren projeye takviye giderek büyüyor.

Yaz programına geçilmesiyle birlikte açılıştan bu yana tertipli olarak hizmetlerden faydalanan özel ihtiyaçlı bireyler ve aileleriyle kahvaltı etkinliğinde buluşan Lider Karakayalı insan odaklı çalışmalarda tüm ülkeye örnek olduklarını söz etti. Ferdi ve küme programlarıyla özel ihtiyaçlı bireyler mola meskeni hizmetinden faydalanırken ailelerde kendilerine vakit ayırdıklarını ve çocuklarının da vakitlerini faal kıymetlendirdikleri için epeyce memnun olduklarını lisana getirdiler. Kahvaltı aktifliğine İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü eğitmenlerinden de iştirak sağlandı.

E-KPSS’DE BİRİNCİ 1000’E GİRDİ

Kemalpaşa Belediyesi tarafından sağlanan fiyatsız E-KPSS kurslarında imtihana hazırlanan Fatih Başar, en başarılı birinci 1000 öğrenci ortasına girdi. Memnunluğunu Lider Rıdvan Karakayalı ile birlikte yaşayan Fatih Başar Lider Karakayalı ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Belediye bünyesinde açtıkları kurslarda fırsat eşitliği sağlamayı maksat edindiklerini belirten Lider Karakyalı, ‘’Neredeyse tüm yaş kümelerinde belediyemizin eğitim alanında sağladığı dayanaklar sürüyor. Fatih Başar’da bizim kurlarımızda eğitim görerek değerli bir muvaffakiyetle bizleri gururlandırdı. Başta genç kardeşimizi, ailesini ve tüm eğitmenlerimizi kutluyorum. Eğitim bayrağı Kemalpaşa’da dalgalanmaya devam edecek’’ dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı