Nene Hatun Stadı, geleceğin yıldızlarına kapılarını açtı

Büyükşehir’in ‘Spor kenti Kocaeli’ vizyonuna uygun olarak inşa ettiği Nene Hatun Amatör Spor Kompleksi kapılarını geleceğin yıldızlarına açtı Büyükşehir’den Darıca’ya mükemmel bir kompleks;

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, spora ve atlete verdiği takviyesi bu defa Darıca bölgesi ekiplerinin gereksinimi olan iki futbol alanını hizmete açarak gösterdi. Kocaeli’nin sporda da öncü bir kent olması noktasında başarılı çalışmalar yürüten Büyükşehir, tesis ve saha kasvetinden ötürü maçlarını diğer ilçelerde oynamak zorunda kalan Darıcalı kulüplere ‘Spor kenti Kocaeli’ vizyonuna uygun süper bir kompleks kazandırdı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Darıca Belediyesi ile birlikte çalışma yürüten Büyükşehir,

Nene Hatun Amatör Spor Kompleksi’ne 60×90 ve de 45×90 ebatlarında iki futbol alanı inşa etti. FİFA standartlarına uygun hale getirilen iki sahanın dışında tribünleri yapan ve batı tribünün çabucak yanına da sağlıklı ömür için spor aletleri monte eden Büyükşehir, spor ismine değerli bir hizmeti daha yerine getirdi. Soyunma odalarının da yer aldığı idari binanın imali ise Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tamamlandı.

DARICALI KULÜPLER ÇOK MUTLU

Nene Hatun Amatör Spor Kompleksi’nden Darıca sonları içerisinde faaliyet gösteren amatör kulüpler yararlanacak. Buna nazaran Darıca Gençlerbirliği altyapısı, Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü, Darıca Martıspor, Darıca Türkeli Gençlikspor, Darıcaspor, Darıca Kale Bayramoğlu, Darıca Marmara Osmangazi ve Darıca Birlikspor, yeni yuvalarında geleceğin yıldızlarını yetiştirecek. İdmanlara başlayan ve tesisi şimdiden futbol panayırına çeviren kulüpler sunulan imkânlardan ötürü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

HİZMETE GİRİŞ MERASİMİ İÇİN GERİ SAYIM

Darıca’da sporun çehresini değiştirecek olan Nene Hatun Amatör Spor Kompleksi, kapılarını idmanlara açmasından sonra hizmete giriş merasimi için gün saymaya başladı. Sportmenlerin ve bölgede yaşayan vatandaşların nezih bir ortamda spor yapmalarına imkan tanıyacak kompleks, spor ve atletin dostu Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’ın katılacağı merasimle hizmete girecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı