Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, yangın bölgesinde incelemelerini sürdürüyor

Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün, Marmaris’teki yangının seyri ve alınması gereken tedbirler için daima olarak bölgede bulunarak incelemelerini sürdürüyor.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 21 Haziran Salı günü çıkan orman yangınları, bölgenin tabiatına büyük ziyan verirken, yerleşim yerlerini de tehdit altında bırakıyor. Yangınlarda Büyükşehir Belediyesi takımları büyük bir çaba gösterirken, Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün’de yangın bölgesinin uyumu için ağır gayret sarf ediyor.

Marmaris ilçesinde devam eden orman yangınları nedeniyle daima olarak bölgede bulunan Lider Gürün, yangının seyri, alınması gereken tedbirler, tahliye kararlar ve vatandaşlara yapılması gereken yardımlar ile ilgili incelemelerde bulunuyor. Alanda misyon yapan işçisi misyon aldıkları bölgelerde ziyaret eden Lider Gürün, işçinin gereksinimleri ile de tek tek ilgileniyor.

“Yerleşim ünitelerinin korunması için gerekli tedbirleri alıyoruz”

Marmaris ilçesinde başlayan orman yangınının birinci dakikasından itibaren takımların seferber olduğunu tabir eden Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün, Türkiye’nin farklı kentlerinde de gelen takviyelerle güçlerine güç katıldığını, yangınlarda omuz omuza uğraş edildiğini belirtti ve dayanak veren tüm belediyelere teşekkür etti. Lider Gürün, “Bakanlığın açıklamasına nazaran yangın bölgesinde 30’un üstünde hava aracı söndürme faaliyetlerine devam ediyor. Fakat şu an için gece söndürme çalışması yapılamıyor. Araç ve su tankeri açısından rastgele bir eksikliğimiz bulunmuyor. Şu an için yalnızca havadan gelecek müdahaleye muhtaç durumdayız. Yangın yerleşim ünitelerine yaklaşıyor lakin gerekli değerler alındı, şu an için olumsuz bir durum bulunmuyor” dedi.

Başkan Gürün’den yangınla uğraşta birliktelik iletisi

Yangının tesirini sürdürdüğü ve söndürme çalışmalarının sürat kesmeden devam ettiği Marmaris ilçesinde şu ana kadar 3 bin 417 hektar alanın ziyan gördüğünü söz eden Lider Gürün, yangın sırasında her kurumun kendi vazifesini ve üstüne düşeni yapması gerektiğini tabir etti. Lider Gürün, “Bütün gücümüzle yangın ile bir savaş yaşıyoruz. Hiçbir kurumun birbirinden başka, birbirine karşı olmaması gerekiyor. Tamamlanabilecek eksiklikleri tüm kurumlarımızın hemen tamamlaması gerekiyor. Birbirimizde eksik bularak söylediğimiz kelamların yangınların söndürülmesinde hiçbir yararı yok. Yangının söndürülmesi için ortak akla muhtaçlığımız var. Yapan tenkitlerimizi yangınlar bittikten sonra yapmalıyız. Birbirimizi suçlamaktan vazgeçmemiz gerekiyor” diyerek kelamlarını tamamladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı