Küçükçekmece’de Açık Havada Spor Keyfi Başladı

KÜÇÜKÇEKMECELİLER, GÜNE SABAH SPORUYLA BAŞLIYOR

Küçükçekmece Belediyesi spor yaparak sağlıklı bir hayat sürmek isteyen Küçükçekmecelileri, profesyonel eğitmenler eşliğinde spor yapmaya davet ediyor.

Haftanın 4 günü erken saatte pak havayı kıymetlendirerek oksijen tazeleyen iştirakçiler yeşilin ortasında uzman antrenörler eşliğinde gerçekleştirilen sabah sporu ile güne başlıyor. Küçükçekmeceliler temel vücut eğitimi, fizik hareketleri, yürüyüş, koşu ve pilates üzere birbirinden farklı branşlarda spor yaparak sağlıklı ömür için ter döküyor.

Küçükçekmece Belediye Lideri Kemal Çebi:
Küçükçekmeceli komşularımızı sabah sporuna bekliyoruz!

Küçükçekmece Belediye Lideri Kemal Çebi, her yaştan Küçükçekmecelinin sporla buluşabilmesinin ehemmiyetine değinerek, “Güne sağlıklı başlamak isteyen tüm komşularımızı sabah sporuna bekliyoruz ’”dedi.

Yaş, cinsiyet ve kayıt kuralı yok

Daha sağlıklı ve zinde bir ömür amacıyla düzenlenen sabah sporları, Atakent 3. Etap Koşu Parkuru, Kartalspor Tesisleri, Halkalı Çamlık, İnönü Mahallesi Şehit Lokman Eker Parkı, Söğütlüçeşme Hayat Parkı olmak üzere 5 noktada gerçekleştiriliyor. Hafta içi Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sabah 08:00-10:00 saatleri ortasında düzenlenen sabah sporlarına her yaş kümesinden bireyler yaş, cinsiyet ve kayıt koşulu aranmaksızın katılabiliyor. İştirakçiler, açık alanlarda müzik eşliğinde spor yaparak keyifli vakit geçiriyor.

Yaz sonuna dek sürecek

Spora katılan tüm vatandaşlara Küçükçekmece Belediyesi tarafından pilates lastiği, pilates meti, su matarası ve spor çantası ikram ediliyor. Küçükçekmecelilerin sporla iç içe bir ömür sürmelerine imkan tanımak ve sağlıklı yaşama katkı sunmak maksadıyla gerçekleştirilen sabah sporları, yaz sonuna kadar devam edecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı