Kocaeli’den Marmaris’teki yangın söndürme çalışmalarına destek

Başkan Büyükakın’ın talimatıyla Büyükşehir Belediyesi, Marmaris’teki yangın söndürme çalışmalarına takviye için 8 araç ve 16 işçi gönderdi

Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınını söndürme çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. Hem karadan hem havadan gerçekleştirilen söndürme çalışmalarına Türkiye’nin farklı noktalarından gruplar de takviye oluyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Lider Tahir Büyükakın’ın talimatıyla Büyükşehir de işçi ve araç takviyesi ile yangın söndürme çalışmalarına katıldı. Lider Büyükakın, toplumsal medya hesabından ‘’Marmaris’teki yangın söndürme çalışmalarına takviye vermek üzere 8 araç ve 16 çalışandan oluşan grubumuzu bölgeye gönderdik. Rabbim yar ve yardımcıları olsun’’ açıklamasını yaptı.

SEKİZ ARAÇ ON ALTI PERSONEL

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iki tır, iki iş makinesi, iki hizmet aracı, bir itfaiye aracı ve bir su tankeri ile Marmaris’teki yangın bölgesine intikal etti. Dün akşam saatlerinde hazırlıklarını süratli bir biçimde tamamlayan takımlar yola çıktı. Büyükşehir’in yanı sıra Körfez Belediyesi’nden işçinin de katıldığı grup, Marmaris’teki yangın söndürme çalışmalarına katıldı.

MANAVGAT’TA DA MİSYON YAPMIŞTI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye grupları, geçtiğimiz yıl yangın kâbusu yaşayan Antalya’nın Manavgat ilçesindeki söndürme çalışmalarına da dayanak vermişti. Marmaris’teki orman yangınını söndürme çalışmaları 23 Haziran Perşembe itibariyle 27 helikopter, 14 amfibik uçak ve 253 arazöz, çeşitli kamu kuruluşlarına ilişkin 598 araç ve 3 bine yakın kişi ile söndürme çalışmaları devam ediyor. Marmaris’te Hisarönü Mahallesi’nin Bördübet mevkiinde Küfre Koyu’ndaki kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanda başlayan yangın, 5 farklı noktada tesirini sürdürüyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı