Kaçak yapıya karşı kararlı mücadele

Osmangazi Belediyesi, Türkiye’nin turizm cenneti Uludağ’ı kaçak yapılardan temizlemek ismine ağır bir çalışma yürütüyor. Uludağ eteklerinde yer alan Gökçeören Mahallesi’nde ruhsatsız olduğu belirlenen 4 mesken ile 2 etraf duvarı, gruplar tarafından yıkıldı.

Osmangazi Belediyesi, Uludağ bölgesinde orman toprağı üzerine kaçak olarak inşa edilen yapıları yıktı. Kent kimliği ve dokusuna ziyan veren kaçak yapılara karşı yürütülen kararlı gayret kapsamında, Uludağ eteklerinde yer alan Gökçeören Mahallesi’nde kaçak olarak inşa edildiği belirlenen 4 mesken ile 2 taş duvar yıkıldı. Yapı Denetim Müdürlüğü takımları tarafından ruhsatsız olduğu belirlenip hakkında yıkım kararı alınan meskenlerin yıkımı için sabah erken saatlerde bölgeye giden takımlar, birinci olarak meskenlerin içerisindeki eşyaları boşalttı. Eşyaların dışarı çıkartılmasının akabinde yapı ve taş duvarlar iş makinesi ile yıkılarak kullanılamaz hale getirildi. Geniş güvenlik tedbirleri altında gerçekleştirilen yıkımda rastgele bir olumsuzluk yaşanmadı.

Belediye yetkilileri, vatandaşları ruhsatsız ve kaçak yapılaşmaya yönelmemeleri konusunda uyarırken, kaçağa asla müsaade vermeyeceklerini vurguladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı