İzmir Sev’de Mezuniyet Töreni

Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumları’nın sekizinci sınıf öğrencileri yerleşke alanında yer alan Amfi Tiyatro’da düzenlenen merasimle yeni bir geleceğe uğurlandı. İzmir SEV 2022 mezunlarının diploma aldığı merasim hisli anlara sahne oldu.

Senarist oyuncu ve İzmir SEV mezunu Aksel Bonfil’in konuk konuşmacı olarak katıldığı Mezuniyet merasiminde Bonfil, mezun öğrencilerle tecrübelerini ve bilgilerini paylaştı. İzmir SEV İlköğretim Kurumları’nda birinci beşe giren öğrencilerin plaketlerini aldığı merasimde, okul birincisi olan Mira Karatoğma, plaketini Mütevelli Heyet Üyesi Şükran Çelebi’den, okul ikincisi Ahmet Buyruk Özyurt, Sıhhat ve Eğitim Vakfı Genel Müdürü Güray Erkol’dan ve okul üçüncüsü Duru Gündeşlioğlu, Sıhhat ve Eğitim Vakfı İlköğretim Okulları Küme Müdürü Çınla Sezgin’den aldı.

Özel İzmir SEV Ortaokulu Müdürü Sedef Özyiğit, İzmir SEV’in öğrencilerine kazandırdığı akademik, toplumsal ve yabancı lisan donanımlarıyla, seçtikleri yolda başarılarına muvaffakiyet katacakları konusundaki inancını tabir etti. Özyiğit, öğrencilere “Bu sene mezuniyet temanızı sizler, “gökyüzü” olarak belirlediniz. “Gökyüzü kanatları olanlar için açıktır”. İşte sizlerin kanatları bu akşam sizlere verilecek olan kırmızı sümenlerinizin içinde. Okulunuzdan aldığınız donanımlarla kuvvetlenen kanatlarınız ile hayatınızın bu yeni periyodunda farklı istikametlere hakikat uçmak üzere ayrılıyorsunuz. Yolunuz açık olsun.” kelamları ile seslendi.

Mezunların keplerini havaya fırlatmalarının akabinde SEV Marşı söylendi. Amfide biten merasimin akabinde veliler ve öğrenciler okulun bahçesinde düzenlenen resepsiyona katıldılar. Gece mezuniyet pastasının kesilmesi ile sona erdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı