Instagram hesabını silmek artık daha kolay; en azından iOS kullanıcıları için…

Daha evvel, Instagram hesabını silmek isteyen kullanıcılar bunu fakat bilgisayardan yapabiliyordu. Artık, Instagram hesap silme sürecini direkt taşınabilir uygulama üzerinden yapmak mümkün. Instagram, Apple’ın yeni AppStore kuralları çerçevesinde kalmak için iOS uygulamasına hesabı silme seçeneğini ekledi.

Daha evvel taşınabilir uygulama içinden hesabı askıya almak mümkün oluyordu, fakat hesap silme süreci yapmak mümkün olmuyordu. Bu yüzden de hesaplarını silmek isteyen birçok kullanıcı lakin askıya almak formülünü kullanabiliyordu.

Instagram sözcülerinden biri yaptığı açıklamada, “İnsanlara Instagram’da geçirdikleri vakti ve tecrübelerini denetim etmeleri için daha fazla yol sunmak istiyoruz. iOS’ta Ayarlar’da hesabınızı silme seçeneğini kullanıma sunduk ve yeniden de hesabınızı süreksiz olarak devre dışı bırakma seçeneğiniz olacak” dedi.

Instagram hesabını taşınabilir uygulamadan sildikten sonra 30 gün boyunca vaz geçme imkanınız bulunuyor. Bu mühlet geçtikten sonra Instagram hesabı büsbütün siliyor.