İbrahim uslu çarpıcı açıklamalarda bulundu

Bölgenin Tek Radyosu Radyo Ege siyasetin de nabzını tutmaya devam ediyor. Radyo Ege’de alışkanlığınız olan, hafta içi her gün saat: 08.00’de başlayan Balamir Yıldız’ın sunduğu Yol Saati siyaset alanında uzman olan, kamuoyu araştırmacısı ve Siyasal Bağlantı Uzmanı İbrahim Uslu açıklamalarda bulundu.

Bölgenin Tek Radyosu Radyo Ege siyasetin de nabzını tutmaya devam ediyor. Radyo Ege’de alışkanlığınız olan, hafta içi her gün saat: 08.00’de başlayan Balamir Yıldız’ın sunduğu Yol Saati siyaset alanında uzman olan, kamuoyu araştırmacısı ve Siyasal İrtibat Uzmanı Dr. İbrahim Uslu açıklamalarda bulundu.

Radyo Ege’de bundan bu türlü her hafta pazartesi ve cuma günleri gündemi kıymetlendirecek olan kamuoyu araştırmacısı ve Siyasal İrtibat Uzmanı Dr. İbrahim Uslu, ”Marmaris yangınında helikopterimiz var mı yok mu belirli değildi. Muhalefet ne yapmalı bu husus büsbütün hükümetin yetkisinde bir bahistir. Bunun hazırlığı çok evvelden yapılmış olmalıydı.11 ay evvel yeniden yangın durumu kelam husus olmuştu. Hükümet hazırlıklarını tamamlamış olmalıydı.”

”Enflasyon yanlış siyasetlerden kaynaklanıyor. Yapısal sıkıntıdan bahsedilemez birkaç temel sorun var. İktisat teorisinin zıddını savunan siyaset kusurlu bir siyasettir. Faizi düşük tutacağım diyor. Siz yüzde 14 ile bankadan borç alınabiliyorsanız bu olmuştur. Lakin bu türlü bir oran yoktur. Para siyaseti ve maliye siyaseti vardır. İki siyaset da kullanılamıyor.” dedi.

DOLAR 9 LİRAYDI 18 LİRA OLDU

İbrahim Uslu; Memur maaşlarına ek artırım yapılması isteniyor. Bu olay ek bütçe çalışmasından kaynaklanıyor. Dolar bu bütçe hesaplanırken 9 liraydı. Şu an 18 lira oldu. Bütçe yapılırken bunlar hiç hesaplanmadı. Sayın Cumhurbaşkanı bütçesini kürsüde savunmamıştı. Öngörüsüzlüktür bu. Yıl sonuna kadar enflasyon düşmeyecek dendi. Paramız varsa memura artırım yapılacak dendi. Yalnızca hükümet kararı ile artırım yapılacağı dendi. Yüzde 20 maaşları paha kaybetti. Bu bedel kaybını tamamlamaya çalışıyor. Ayrıyeten ocak yapılan artırım çok yüksek olduğu için patronlar zorlanmıştı. Şu an yapılacak artırımlarla patron zorlanacak ve emekçi çıkarma yapacaktır. Bu sebep ile artırım yapılacak diye işinden olmasın beşerler.

SEÇİM BEYANNAMESİ OLMADAN OLMAZ

Kemal Kılıçdaroğlu’nun 9 eylülde aday olsa çok şık olacağını düşünüyorum.Ama 6’lı masa buna nasıl reaksiyon gösterir bilemem. Tüm parti teşkilatların katılacağı bir toplantı ile bu açıklanır. Seçim beyannamesi hazır olduğu vakit bu adaylık açıklanmalıdır. Temel Karamollaoğlu açıklama yapmıştı. ‘’Koalisyon ortakları ortasında bir muahede sağlanarak ortak bildiri açıklanmalıdır. Hangi bakanlar nerede nasıl olmalı formunda bir tertip yapılmalıdır.’’ Formunda açıklaması olmuştu. Ocak ayında takvim açıklanır. Kemal Kılıçdaroğlu adaylığını açıklar diye düşünüyorum.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı