Haliç Üniversitesi Yeni Kampüsünde İlk Mezuniyet Törenini Gerçekleştirdi

Haliç Üniversitesi’nin 21-22 Haziran tarihlerinde 5. Levent’teki yeni yerleşkesinde gerçekleşen mezuniyet merasimi, öğrencilerin ve konukların katıldığı dopdolu bir programla gerçekleşti.

25. yılına giren Haliç Üniversitesi teknoloji, tıp, sanat, spor ve tasarım eğitimlerinde sürdürdüğü öncü kimliğiyle bir eğitim devrini daha geride bıraktı. Ayrıyeten bu yıl 5. Levent’teki yeni yerleşkesine geçen üniversite, All In One Consept Campus (Hepsi Bir Ortada Konsept Kampüs) anlayışıyla da öğrencilerine yepisyeni bir yerleşke hayatının kapılarını açtı. Nitelikli akademik takımı, burs imkanları, yurt imkanları, tam donanımlı eğitim ortamıyla kaliteli eğitim misyonunu devam ettiren ve Türkiye’nin önde gelen vakıf üniversitelerinden biri olan Haliç Üniversitesi, 21-22 Haziran tarihlerinde, kaliteli eğitim imkanlarına daha fazla imkân tanıyan 5. Levent’teki yeni yerleşkesinde birinci mezuniyet merasimini gerçekleştirdi.

Coşku dolu anların yaşandığı merasimlerde, Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Lideri Mehmet Naci Topsakal ve Rektör Prof. Dr. Zafer Utlu, yeni yerleşkenin birinci mezunlarına mezuniyet evraklarını takdim ederken, öğrenciler ve ailelerini yeni yerleşkelerinde ağırlamaktan ötürü büyük memnunluk duyduklarını söz etti.

İki gün boyunca devam eden mezuniyet merasimlerinde, sanat ve dans topluluklarının şovları öğrencilere, akademisyenlere ve davetlilere keyifli anlar sunarken, Haliç Üniversitesi Opera kısmı sopranolarından Ece Cet ve üniversitenin Türkiye şampiyonu olan jimnastik ekibi konuklara eşsiz bir mezuniyet coşkusu yaşattı.

Bugüne kadar kendi alanında başarılı çok sayıda mezun vermiş olan Haliç Üniversitesi, çeyrek asra yaklaşan akademik tecrübesini yeni devirde de öğrencileriyle paylaşmayı ve bilimsel eğitimin ışığında çalışmalarına devam etmeyi planlıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı