Gölbaşı Belediyesi’nden Hayvan Yetiştiricilerine Büyük Destek

Gölbaşı Belediyesi vatandaşın yanında olmaya devam ediyor. Belediye grupları tarafından küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiricilerini desteklemek ve sağlıklı bir ortam sağlamak gayesiyle başlatılan ağıl ve hayvan barınaklarının ilaçlama uygulamasını Kurban Bayramı öncesi tamamlandı.

Gölbaşı Belediye Lideri Ramazan Şimşek’in önderliğinde Kurban Bayramı öncesi başlatılan ilaçlama çalışmaları muvaffakiyetle tamamlandı. Gölbaşı’nda yaklaşık 1500 küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiricisini desteklemek ve sağlıklı bir ortam sağlamak gayesiyle Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yapılan ilaçlama çalışmaları ile ağıl ve hayvan barınaklarının ilaçlanması uygulamasının bittiğini açıklayan Gölbaşı Belediye Lideri Ramazan Şimşek, bundan sonra da yapacakları uygulamalarla çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine takviye vermeye devam edeceklerini belirtti.

“Her bir vatandaşımızın gönlü rahat olsun”

Hayvancılığın ve tarımın bu ülkenin esas geçim kaynaklarından olduğunun altını çizen Lider Ramazan Şimşek “Bizler bu toprakların evlatları olarak tarıma ve hayvancılığına her daim en ön sıralarda yer veriyoruz. Mübarek Kurban Bayramı öncesi hem hayvan yetiştiricisi kardeşlerimizin hem de vatandaşlarımızın sıhhat şartlarını uygunlaştırmak için üzerimize düşen misyonu yerine getirdik. Kimsenin bayramda aldığı kurbanın bulunduğu ortamla ilgili bir kaygısı kalmasın istedik. Belediye gruplarının nezaretinde yaptığımız ilaçlama çalışmaları ile en uygun şartlar sağlandı, her bir vatandaşımızın gönlü rahat olsun” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı