Fenerbahçe’nin yeni transferi Bruma kimdir, kaç yaşında?

Gerçek ismi Armindo Tué Na Bangna olan Bruma 1994 yılında Gine-Bissau‘da doğdu.Bruma, Futbola União Bissau kulübünde başladı. 13 yaşındayken Sporting CP’ye transfer edildi.

BRUMA’NIN FUTBOL KARİYERİ

Sporting CP’nin U-14 grubunda oynamaya başlayan Bruma, isminin kolay söylem edilmesi ve akıllarda kalması için bu ekipte Bruma takma ismini aldı. Bruma genç yaşına karşın gösterdiği performansla dikkat çekti ve 2008/2009 döneminde Gençler C Kadrosu’na yükseldi. Sporting CP C Grubu’nda hızı ve tekniği ile dikkat çeken Bruma, 14 yaşındayken çıktığı 31 maçta 34 gol atmayı başardı ve Sporting CP alt gruplarının en golcü oyuncularından biri oldu. Bu performansının akabinde bir dönem sonra Gençler B Grubuna yükselen Portekizli kanat oyuncusu, Sporting B kadrosu ile ise 24 maça çıkarken 13 kere ağları sarsmayı başardı. Sporting Akademisi’nde ismi sıkça duyulmaya başlayan genç oyuncu daha sonraki iki dönem Gençler A Ekibi ile 67 maça çıkarken 36 gollük bir performans sergileyerek Cristiano Ronaldo, Nani ve Ricardo Quaresma üzere ismini Sporting CP altyapısından çıkan genç yeteneklerin ortasına yazdırdı. Sporting Lizbon grubunda altyapı kategorilerinde 80’den fazla gol atan ve genç yaşına karşın ulusal ekipte da 3’dan fazla maça çıkan Gine asıllı Portekizli kanat oyuncusu, 2012-13 döneminin başında Portekiz 2. Lig’inde uğraş eden Sporting Lizbon B grubuna yükseldi.

BRUMA’NIN GALATASARAY’A TRANSFERİ

Galatasaray’a 2013 yılında 10 milyon avro bonservis bedeliyle transfer olan Bruma, 3 dönem sarı-kırmızılı formayı giydi. Bruma, İspanya’da Real Sociedad’da kiralık oynadıktan sonra 2017’de Galatasaray’dan Almanya grubu Leipzig’e bonuslar hariç 12.5 milyon avro’ya transfer oldu.

PSV Eindhoven’a 2019 yılında 15 milyon avroya transfer olan Bruma, 2020-2021’i Olympiakos’ta kiralık geçirdi. Geçen dönem PSV Eindhoven’da 46 resmi maçta 15 sefer birinci 11’de oynayan Portekizli kanat oyuncusu, 10 gole imza attı.

BRUMA FENERBAHÇE’DE

Fenerbahçe, Portekizli futbolcu Armindo Tue Na Bangna’yı (Bruma) kiralık olarak takımına katmak için Hollanda grubu PSV Eindhoven’la mutabakata vardığını duyurdu. Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “Kulübümüz Armindo Tue Na Bangna’nın kiralık olarak transferi için PSV Eindhoven Kulübü ile mutabakat sağlamıştır. Futbolcu; görüşmeleri yapmak, sıhhat denetiminden geçmek ve süreci ilerletmek üzere İstanbul’a gelecektir.” sözlerine yer verildi.