EÜ Yabancı Diller Yüksekokulu örnek binasıyla yeni döneme hazırlanıyor

Kampüsün merkezinde konumlandırılan Yabancı Lisanlar Yüksekokulu, 10 bin 992 metrekarelik alanı, 91 derslik kapasitesi ile 2 bin 740 öğrenciye eğitim verecek.

Ege Üniversitesi Yabancı Lisanlar Yüksekokulu, yeni ve çağdaş binasına kavuşmak için gün sayıyor. Sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Rektör Budak, “Fiziki ve akademik açıdan üniversitemizin merkezinde yer alan Yabancı Lisanlar Yüksekokulumuzun yeni binasının tamamlanması için çalışmalarımız, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının da dayanağı ile tüm süratiyle devam ediyor. Binamızı yeni eğitim-öğretim yılına yetiştirmek istiyoruz” dedi.

EÜ Yabancı Lisanlar Yüksekokulu örnek binasıyla yeni periyoda hazırlanıyor. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Atılgan ve öğretim elemanları ile birlikte inşaat alanında sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi. Rektör Budak, “Fiziki ve akademik açıdan Üniversitemizin merkezinde yer alan Yabancı Lisanlar Yüksekokulumuzun yeni binasının tamamlanması için çalışmalarımız, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığımızın da takviyesi ile tüm süratiyle devam ediyor” diye konuştu.

“Kampüsümüzün tam merkezinde inşa ediyoruz”

Rektör Budak, “Ege Üniversitesi Yabancı Lisanlar Yüksekokulu yeni bina inşaatımızı yeni eğitim-öğretim yılına yetiştirmek istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığımızın da özel takviyesi ile inşaatımızı tamamlıyoruz. Yabancı Lisanlar Yüksekokulu, üniversitemizin değerli bir akademik ünitesi. Bilhassa bilim ve bilgi çağında, yabancı lisanın ehemmiyetinin üniversite olarak farkındayız. Yabancı Lisanlar Yüksekokulumuzu yerleşkemizin tam merkezine yapıyoruz. Geleceğimiz olan gençlerimizin yabancı lisan eğitimlerini en uygun ortamlarda en çağdaş şartlarda alabilmeleri için fiziki şartları ve altyapı donanımlarını en düzgün hale getirmeye çalışıyoruz. Yaklaşık 130 öğretim elemanımızla birlikte heyecan içerisinde binamızda eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamayı bekliyoruz. Bedelli takviyeleri için Cumhurbaşkanımızı Recep Tayyip Erdoğan’a üniversitem ve şahsım ismine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

EÜ Yabancı Lisanlar Yüksekokulu, 10 bin 992 metrekarelik alana sahip 91 derslik kapasitesiyle 2 bin 740 öğrenciye eğitim verecek. Ayrıyeten Yüksekokulda 3 konferans salonu, 25 okutman odası ve 165 kişilik kapasiteye sahip yemekhane bulunacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı