EÜ Bayındır MYO öğrencilerinden Antalya’ya teknik gezi

Ege Üniversitesi Bayındır Meslek Yüksekokulu Çim Alan Tesisi ve İdaresi Programı birinci ve ikici sınıf öğrencileri Antalya’daki golf alanlarına ve Antalya Stadyumuna teknik seyahat düzenledi. Öğrenciler seyahat esnasında çim alanıyla ilgilenen yetkililerle bir ortaya gelerek mesleksel deneyimlerini dinlediler.

Teknik seyahatleri sistemli olarak her yıl gerçekleştirdiklerini lakin pandemi münasebetiyle orta vermek zorunda kaldıklarını belirten Bayındır MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ali Salman, “Her yıl öğrencilerin teknik bilgi ve marifetlerini geliştirmek ve öğrencileri iş hayatına hazırlayabilmek için gerçekleştirilen seyahatlerimizi pandeminin akabinde tekrar düzenlemenin memnunluğunu yaşıyoruz. Müdür Yardımcımız Arş. Gör. Ertuğrul Balekoğlu eşliğinde öğrencilerimizle birlikte Antalya’da bulunan toplamda altı adet golf alanına ve Antalya stadyumuna ziyarette bulunduk. Ziyaretlerimiz esnasında tesis yetkilileri, öğrencilerimize deneyimlerini aktarıp golf alanlarının bakımı, alet ekipmanları ve idaresi hakkında bilgiler verdiler. Seyahatimiz, öğrencilerimizin hem eğlenmeleri hem de öğrenmeleri açısından hayli verimli oldu” diye konuştu.

EÜ Bayındır MYO öğrencileri, seyahat kapsamında Antalya’nın Serik ilçesinde bulunan çim fidesi üretim tesislerini de ziyaret ederek kurağa sağlam farklı sıcak iklim çim çeşitleri ve çim alan tesisi konusunda bilgiler edindiler. Antalyaspor’un iç saha maçlarını oynadığı stadı da gezen öğrenciler çim saha sorumlularından taban bakımı konusunda tavsiyeler aldılar.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı