Eski AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Ethem Sancak: Beşiktaş’ı almak istiyorum

Eski AKP Merkez Karar İdare Heyeti üyesi, iş insanı Ethem Sancak Beşiktaş eski yöneticisi Candaş Tolga Işık’ın canlı yayın konuğu oldu. Sancak programda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“TMSF’YE DÜŞERSE BEŞİKTAŞ, İHALEYE GİRİP ALACAĞIM”

Beşiktaş’ı satın alma planlarından bahseden Sancak, “13 yaşından beri Beşiktaş’ın hiçbir maçını kaçırmam. Fanatik bir Beşiktaş taraftarıyım. En övündüğüm hasletlerin birisi olur. Neden? Zira Beşiktaş. Bu ulusu inşa edenlerin kadrosudur. Ulusal uğraşın grubudur.  Beşiktaş’ı teşkilatı mahsusa kurdu. Ordu kadar devletin çekirdeği bir gruptur. Ve bir ulusal ekiptir Beşiktaş. Lakin şu anda tüm kulüplerin borcu inanılmaz düzeyde. Bu derneklerle falan yönetilecek bir iş değil artık. sanayiye uygun bir şirketleşme olursa ve bir gün Allah korusun, TMSF’ye düşerse Beşiktaş, ihaleye girip alacağım. Bir konsorsiyum oluşturacağım. Beşiktaş’ı Asya’nın Şampiyonlar Ligi şampiyonu haline getireceğim” sözlerini kullandı.

Bu noktada programın sunucusu, Beşiktaş eski yöneticisi Candaş Tolga Işık’ın “Beşiktaş TMSF’ye falan düşmesin de, siz de almayın” formundaki müdahalesine ise Sancak, “Hepsi düşecek, görünen o. 4 büyük kadronun her biri yılda 1 milyar lira faiz ödüyor. Beşiktaş yılda 1 milyar lira faiz ödüyor, nereden çıkaracaklar bunu? Altyapıya kıymet verir de futbolcu yetiştirip satabilirlerse, Avrupa piyasasına ihracat yapabilirlerse tahminen, lakin o da çok güç. Misal Rıdvan’ı çıkardık. Tedbir alamadıkları için çok ucuza gitti. 5 sene kontrat yapamadılar. Rıdvan ilerde 30-40 milyonluk adam olacak ” sözleriyle karşılık verdi.