En İyi Çevre Ödülü Büyükşehir Belediyesi’nin

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılı En Güzel Etraf Eğitim Aktiflikleri Ulusal Heyeti tarafından üst üste üçüncü kere layık görüldüğü ‘En Yeterli Etraf Eğitim Aktiflikleri Ödülünü’ Kocaeli’de düzenlenen Ulusal Mavi Bayrak Ödül merasiminde aldı.

Türkiye Etraf Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından koordine edilen 2022 yılı En Düzgün Etraf Eğitim Aktiflikleri mükafatları sahiplerini buldu. Kocaeli Kandıra Seyrek Halk Plajı’nda gerçekleştirilen Ulusal Mavi Bayrak Ödül Töreni’nde, bu yıl ödül almaya hak kazanan kurumların mükafatları takdim edildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi de üst üste üçüncü kere En Güzel Etraf Eğitim Aktiflikleri Ödülü’ne layık görüldü.

BU ÖDÜL ANTALYA HALKININ

En Âlâ Etraf Bilinçlendirme Aktiflikleri Ödülü’nü Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek ismine Antalya Büyükşehir Belediyesi Deniz ve Kıyı İdaresi Şube Müdürü Aliye Ergendedeoğlu aldı. Bu mükafatı Antalya halkı ismine aldığını söyleyen Ergendedeoğlu, Lider Muhittin Böcek’in çok istemesine karşın ağır programı nedeniyle ödül merasimine katılamadığını kaydetti.

ÇEVRE VE TABİAT DOSTU ANTALYA

En Yeterli Etraf Mükafatı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, “Çevre ve tabiat dostu bir Antalya” gayesiyle Antalya’nın denizini, havasını, tabiatını korumak ismine çok kıymetli çalışmalar yaptıklarını vurguladı. Lider Muhittin Böcek, üst üste üçüncü defa Türkiye’nin en itibarlı etraf ödüllerinden birini kazanmalarının tesadüf olmadığına dikkat çekerek, “Çevre hassasiyetiyle Gazipaşa’dan Kaş’a kadar tüm Antalya halkı ismine çalışmalarımıza sürat kesmeden devam ediyoruz. Bu ödül ile 12’nci etraf ödülümüzü kazandık. Turizm, tarım ve ticaretin en değerli merkezlerinden biri olan Antalya’mız da etraf hassasiyetimiz en üst seviyededir. Daha pak, sürdürülebilir bir etraf ismine çalışmalarımız sürecek. Bu çalışmalarda emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve takviyeleri ile bizleri yalnız bırakmayan hemşehrilerimize teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı