Denizli’deki korkunç cinayette tüyler ürperten ayrıntı: ‘Cesetlerin olduğu kuyu ateşe verilip, üstü toprakla kapatılmış’

Aile yakınlarının 9 Haziran akşamı kayıp ihbarı sonrası Denizli’nin Serinhisar ilçesi Develi Kuyusu mevkisindeki su kuyusunda başlatılan arama çalışması tamamlandı. Kayıp 2 gencin cesedi 26 metre derinliğindeki su kuyusunda bulundu. Dehşetli cinayette, zanlının kuyuyu ateşe verdiği ve 8 kişi tutup taş toprakla doldurttuğu belirlendi.

ARABAYI YIKIYORUM BABA’ DEMİŞTİ

Acıpayam ilçesinde yaşayan 17 yaşındaki İsmail Yalçın, 9 Haziran akşamı annesi Asuman Yalçın’ı telefonla arayarak harçlık istedi. 20 lira harçlık alarak babasına ilişkin arabayla meskenden ayrılan İsmail Yalçın, Serinhisar ilçesinde ikamet eden 19 yaşındaki Hasan Akköse ile buluştuktan sonra bir daha geri dönmedi. En son aradığında kendisine “Arabayı yıkıyorum baba” diyen oğlundan bir daha haber alamayan baba Adnan Yalçın, jandarma karakoluna giderek kayıp müracaatında bulundu.

GÖZALTINA ALINDILAR

Gençlerin kullandığı arabanın Serinhisar ilçesi Yenice Mahallesi’ndeki ormanlık alanda terk edilmiş halde bulunması, kayıp gençlerden Hasan Akköse’nin öldürülmeden saniyeler evvel telefonunun arama düğmesine gizlice basıp, kız arkadaşına tıpkı vakitte akrabası olan Mustafa A.’nın ismini söylemesi üzerine Mustafa A. ve olayla ilgili olduğu tespit edilen 8 kuşkulu gözaltına alındı.

BİRİ SIRTINDAN OBURU İSE BAŞINDAN VURULMUŞ

İfadeler doğrultusunda aracın bulunduğu yere 10 kilometre uzaklıktaki Serinhisar ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi’ndeki kullanılmayan su kuyusunda arama çalışmaları başladı. İçerisine taş ve toprak atılarak tabanı kapatıldığı belirlenen su kuyusunda iş makineleriyle yürütülen çalışmalar, geçen 45 saatin akabinde bu sabah acı haberle sonlandı.

İlk bakışta tanınamayacak halde olan gençlerden birincisinin cansız vücuduna 03.30, başkasınınkine ise 05.30 sıralarında ulaşıldı. Gençlerden birinin yakın uzaklıktan başından, oburunun ise kaçmaya çalışırken sırtından vurularak öldürüldüğü belirlendi.

Mustafa A. ile birlikte 7 şüphelinin tutuklandığı soruşturmada, hayatını kaybeden İsmail Yalçın ve Hasan Akköse’nin cenazeleri Pamukkale Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

İZLERİ SOĞUK KANLILIKLA GİZLEMEYE ÇALIŞTI

Kaybolduktan 5 gün sora meyyit olarak bulunan İsmail Yalçın ve Hasan Akköse’nin katili olduğu teziyle tutuklanan ve birebir vakitte Hasan Akköse’nin uzaktan akrabası olan Mustafa A.’nın işlediği cinayeti itiraf ettiği ve kurbanlarla ortalarında alacak sorunu yüzünden hasımlık bulunduğunu söylediği öğrenildi.

İsmail Yalçın ve Hasan Akköse ile geçen perşembe akşamı ormanlık alanda buluşan Mustafa A.’nın, tartıştığı gençleri tüfekle öldürdükten sonra bölgeden ayrıldığı, sonraki gün emanet aldığı bir araçta tekrar olay yerine gelerek bagaja koyduğu cesetleri su kuyusuna attığı ileri sürüldü.

KUYUYU ATEŞE VERMİŞ

Bir yakıt istasyonunda temizlediği arabası sahibine teslim eden zanlının, akaryakıt ve tiner dökerek kuyuyu ateşe verdiği, çok derin olan kuyuda kâfi oksijen bulunmaması nedeniyle cesetlerde yanık oluşmadığı belirtildi. Yakma teşebbüsü sonuçsuz kalan zanlının, daha sonra anlaştığı 8 bireyle bölgeye dönüp su kuyusunun içerisini taş toprakla doldurttuğu öne sürüldü.