Çeşme Açıkhava’da Şevval Sam Konseri: Türk Eğitim Vakfı’nın 55. kuruluş yıldönümü coşkulu bir konserle kutlandı

1967’den bu yana Türkiye’de eğitimde fırsat eşitliği için çalışan Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV), 55. kuruluş yıldönümü, TEV İzmir Şube’nin konut sahipliğinde Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenen Şevval Sam konseriyle kutlandı. TEV gönüllüsü, cemiyet hayatının ünlü isimlerinden Siren Ertan’ın sunuculuğu üstlendiği konserdeTEV Gönüllüleri Eğitime Takviye Korosu de sevilen modüllerden oluşan repertuvarla izleyicilerin karşısına çıktı.Konserin tüm geliri Türk Eğitim Vakfı’na bağışlandı.

Kurulduğu günden bu yana maddi imkanları sonlu olan öğrencilere burs takviyesi veren Türkiye’nin en esaslı vakıflarından Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV)55. yaşıİzmir’de düzenlenen Şevval Sam konseri ile kutlandı.1967 yılında İstanbul’da temelleri atılan TEV’in birinci şubesinin açıldığı kent olan İzmir’de Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenen konsere;TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, TEV İzmir Şube Lideri Gülnur Soybayraktar, TEV İzmir Şube Onursal Lideri Levent Sarıgözoğlu, TEV İzmir Yürütme Şurası Üyeleri, İzmir’in önde gelen iş insanları, konsere takviye veren firmalar ve İzmirliler katıldı.TEV İzmir Şubesi’nin 55. yıla özel organize ettiğikonserde ünlü müzikçi Şevval Sam,hafızalardan silinmeyecek performansıyla göz doldurdu. TEV gönüllüsü bayanlardan oluşan TEV Gönüllüleri Eğitime Dayanak Korosu ise etkileyici performansıyla geceye damgasını vurdu. Konserin sonuna hakikat İzmir Marşı’nı büyük bir coşkuyla seslendiren TEV bursiyerlerine Şevval Sam ve TEV Gönüllüleri Eğitime Takviye Korosu eşlik etti. Siren Ertan’ın coşkulu anonsuyla sahneye gelen TEV gönüllüsü 28 bayandan oluşan koroya Açıkhava’yı dolduran İzmirliler de eşlik etti.

TEV İzmir Şube Lideri Gülnur Soybayraktar, yaptığı açılış konuşmasındaşunları söyledi: “Türk Eğitim Vakfı olarak tam 55 yıldır, Türkiye’nin geleceğini aydınlatacak gençlerimizin yetişmesine takviye oluyoruz. Daha gidecek çok yolumuz, desteklenecek çok gencimiz var. 55 yıldır meşale üzere yanan, ışığı hiç sönmeyen bu eğitim seferberliğinde daima birlikte yol almaya devam ediyoruz. Bu geceki konserimiz de bu yoldaki adımlardan biri. Klâsik olarak gerçekleştirdiğimiz bu konserle artık daha geniş kitlelere ulaşıyor, gençlerimize takviye oluyoruz. Bu özel gece için Şevval Şam, Siren Ertan ve TEV Gönüllüleri Eğitime Takviye Korosu başta olmak üzere tüm destekçilerimize en içten teşekkürlerimi iletiyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı