Başkan Keleş: 99 Yıllık Şanlı Geçmişi Olan CHP’ye İftira Atanlar Yargı Önünde Hesap Verecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya Vilayet Lideri Ecevit Keleş, Karatay Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi olarak vazife yapan bir sosyoloji profesörü’nün katıldığı tv programında “FETÖ ve PKK’ya içeriden lojistik sağlayan Cumhuriyet Halk Partisi’dir” telaffuzlarına ait savcılığa cürüm duyurusunda bulundu. 99 yıllık pak bir geçmişi bulunan CHP’ye hiç kimsenin bu cins hadsizce iftiralarda bulunamayacağını belirten Lider Keleş, ” Bu çeşit beşerler eğitimci olmamalı” dedi.
“KENDİNİ BİLMEZ KİŞİ MAHKEMEYE VERİLDİ”
CHP’nin Türkiye için özveriyle çalışmasını hazmedemeyen bir kitle olduğunu tabir eden Lider Keleş, ” Geçtiğimiz günlerde Karatay Üniversitesi’nde sosyoloji kısmında profesör olan bir öğretim vazifelisi TV programına konuk oldu. O programda ulu bir geçmişi olan CHP’ye ithafen “Bakın Türkiye’nin bu meşrutiyet gücünü sabote eden en büyük kara propagandalardan birisi de Türkiye’nin Deaş’ı desteklediği istikametindeki alçakca hücumlardır. Bunu kim lisana getiriyor? İki örgüt lisana getiriyor. Birincisi FETÖ terör örgütü, ikincisi PKK terör örgütü. Ancak buna kim lojistik sağlıyor içeriden? Cumhuriyet Halk Partisi”dedi. Ben ve CHP’ye gönül vermiş dava arkadaşlarımla bir arada bu skandal, kendini bilmez telaffuzlar üzerine savcılığa giderek hata duyurusunda bulunduk.
“CHP’Yİ TAAMMÜDEN GAYE HALİNE GETİRİYOR”
Öyleki kuşkulu bu tabiriyle direkt Cumhuriyet Halk Partisine ve Partinin vilayetimizdeki temsilcisi olup vilayet lideri sıfatına haiz bana hakaret ve iftirada bulunmuştur. Şüphelinin bu yakışıksız iftira ve hakareti Cumhuriyet Halk Partisine yapışmaz. CHP, kurtuluş savaşı gayreti vermiş, ülkemizi kurmuş takımların mirasıdır. Kurulduğu günden bugüne de her türlü terör faaliyetine tüm gücüyle karşı durmuştur. Kamuoyu nezdinde bu ithamlar büyük reaksiyonla karşılanmıştır. Lakin bu durum, şüphelinin sözlerinin hata olduğu gerçeğini değiştirmemektedir. Kuşkulu, FETÖ’yü büyüten ve PKK elebaşlarıyla görüşmeler yürütenlerin kim olduğunun konuşulmaması için taammüden (ve büyük bir gaflet içinde) Partimize iftirada bulunmuştur. Şüphelinin bu tabirleri toplumda CHP içerisinde siyaset yapanları terör örgütleriyle işbirliği içinde göstermekte ve amaç haline getirmektedir.
“MİLYONLARCA CHP’LİYE HİÇ HİCAP DUYMADAN İFTİRA ATTI”
Şüpheli kabahat teşkil eden beyanlarını bir anlık gafletle yapmamıştır. Kendisi eski bir milletvekili ve sosyoloji alanında çalıştığını tez eden bir akademisyendir. Bu durumda şüphelinin boş bulunduğu ya da lisan sürçmesi ile bu sözde bulunduğunu söylemek imkansızdır. Üstelik programdaki başka iştirakçiler ve moderatör, şüphelinin tabirlerini kendisine hatırlatmıştır. Bunun yanında program esnasında Genel Lider Başdanışmanı Tuncay Özkan tarafından da yanıt verilmiş ve hukuksal hakların kullanılacağı hatırlatılmıştır. Buna rağmen kuşkulu özür dilemek bir yana dursun, söylediklerini dahi düzeltmemiş, hatta palavra içerikli argümanlarla desteklemeye çalışmıştır. Hiç hicap duymadan gururlu, ulu CHP geçmişine iftira atan, elinde delil olmadan milyonlarca kişiyi suçlayan ve halkı kin ve düşmanlığa sevk eden bu kişi hakkında uğraşımız ebediyen sürecektir” formunda konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı