Asus ROG Phone 6 ve 6 Pro tanıtıldı: Özellikleri ve fiyatları haberimizde…

Asus, oyun odaklı Republic of Gamers akıllı telefon serisi için özel olarak geliştirdiği 2 telefonu ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro’yu duyurdu. Bilhassa oyun oynamayı seven oyuncular için geliştirilen ve buna uygun özelliklerle donatılan telefonlar, sahiden güçlü bilhassa barındırıyorlar.

Her 2 telefon da Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinden güç alıyor ve 512 GB’a kadar depolama alanıyla geliyor. Evvelki ROG Phone 5S ile tıpkı boyutta 6.78 inç OLED ekrana sahip olan telefonlar, 165Hz ekran tazeleme hızları ve 720Hz dokunmatik örnekleme oranları ile son modele nazaran değerli gelişim gösteriyorlar. Telefonları bataryaları 6000 mAh kapasite ile birebir olurken, art tarafta 3’lü kamera heyetimin mesken sahipliği yapıyorlar.

ROG Phone 6, siyah ve beyaz ; ROG Phone 6 ise yalnızca beyaz renkle piyasaya çıkacakken 2 model ortasındaki en büyük fark, 6 Pro’nun ardındaki 2’inci OLED ekran oluyor. Tekrar Pro modelinde RAM ölçüsü daha yüksek: Tam 18 GB. ROG Phone 6 ise, 8 GB, 12 GB ve 16 GB RAM seçeneklerine sahip.

Asus, yalnızca oyun özelinde bir telefon yaratmış üzere görünse de, her 2 modelin günlük kullanılabilecek bir telefon üzere görünmesi için çalışmış. Şirket, ROG Phone’un dizaynını yavaş yavaş geliştiriyor ve böylelikle modeller görünümüyle “oyun telefonu” diye bağırmıyor. Lakin iç yapısına baktığınızda elbette bir oyun telefonu. Çünkü içeriğinde “benzersiz 360 derece CPU soğutma teknolojisine” yer verdiğini duyuran Asus, telefonların içindeki buhar odasını yüzde 30 oranında genişletmiş. Böylelikle daha yüksek performans sağlanması amaçlanmış.

Açıkçası ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro -ki bilhassa gerisindeki ekran ile 6 Pro- sahiden dikkat cazibeli görünen ve güçlü modeller olmuş. Birinci olarak İngiltere ve Avrupa bölgesinde satışa çıkacak olan ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro, ülkemize gelir mi bilmiyoruz. Lakin gelirse fiyatı bir oldukça yüksek olacağı kesin. Yurt dışı fiyatları ise şu biçimde: ROG Phone 6 – 999 Euro, ROG Phone 6 Pro – 1299 Euro.