40 yıllık binadan beton parçaları düştü, 2 kişi yaralandı: ‘İlla birinin ölmesi mi lazım?’

Yenişehir ilçesi Kooperatifler Mahallesi Rızvan Ağa Caddesi’ndeki 1982’de inşa edilen apartmandan düşen sıva ve beton modülleri bilhassa altında yer alan esnaf ve mahalleliyi huzursuz ediyor.

Düşen kesimlerin isabet ettiği 2 kişi yaralanırken, her geçen gün riskin artması nedeniyle sıkıntı günler geçiren esnaf, durumdan haberdar ettikleri yöneticinin belediyeye ve savcılığa gitmesi gerektiğini söyledi.

Bunun üzerine esnaf da durumu belediyeye bildirerek, savcılığa gidip cürüm duyurusunda bulundu. Esnaf durumun tahlile kavuşmasını istiyor. 

‘HAYATIMIZ RİSK ALTINDA’

Apartman altında iş yeri bulunan Sinan Satık, beton modüllerinden birinin ayağına isabet ettiğini belirterek, “Bir genç arkadaşımız da hastaneye gitti ambulansla. Tekraren yetkilileri aramamıza karşın kimse buraya gelmedi. Otomobiller da buradayken düşmeye devam ediyordu. İlla birinin ölmesi mi lazım, geleceğiz diyorlar, kayıt oluşturduk diyorlar. Hayatımız risk altında. Çocuklarımıza bir lokma ekmek götüreceğiz. Gelip burada gerekeni yapsınlar. Binayı mı kapatacaklar ne yapacaklarsa yapsınlar. Bir an evvel burayı düzeltsinler. Başımıza taş düşecek diye endişeyle geçiyoruz. Yani illa birine bir şey mi olması lazım?” diye konuştu.