WhatsApp’a bir yenilik daha geliyor: Bu kez avatarlar geliyor…

Gün geçmiyor ki WhatsApp için yeni bir yenilik haberini duyurmayalım. Kısa bir mühlet evvel, uygulamanın Android sürümüne animasyonlu kalp emojileri gelmişti. WABetaInfo’nun haberine göre, firma artık sohbet uygulaması için yeni ve eğlenceli özellikler getirmeyi hedefliyor. Bu seferki yenilik, WhatsApp kullanıcılarına video görüşmeleri sırasında avatar kullanma imkânı sunmak.

Kullanıcılar avatarları kümeler halinde yahut ferdî sohbetlerde çıkartma olarak da gönderebilecekler. Kendi avatarınızı oluşturmak ve çeşitli senaryolarda kullanmak için “Avatar Düzenleyici”ye gitmeniz gerekiyor. Bildirildiğine nazaran, WhatsApp Mart ayından bu yana kendi Memoji yahut Bitmoji uygulamasını geliştirmeye devam ediyor ve artık avatarınızı görüntü görüşmeleri sırasında ve çıkartmalar olarak kullanabileceğiniz için bu tarafta kimi ilerlemeler görüyoruz.

WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran imajı, görüntü görüşmesi sırasında bir “Avatar’a geç” düğmesi gösteriyor. Fakat, bu özelliğin geliştirme evresinde olduğunu ve beta sürümünde bulunmadığını belirtmemiz gerekli. Ayrıyeten, bu özelliğin çıkış tarihi konusunda da bir bilgi bulunmuyor.

WhatsApp’ın bu özelliği hem Android hem de iOS’taki tüm kullanıcılara sunmadan evvel, uzun bir mühlet test kademesinde kalacağı varsayım ediliyor.