Portekizli futbolseverlerden Jorge Jesus yorumu

Fenerbahçe dünyaca ünlü teknik adam Jorge Jesus ile 1 yıllık muahede sağladı. Harika Lig’in 2022-23 döneminde sarı-lacivertli kadrosu çalıştıracak Portekizli teknik adam hakkında ülkesindeki taraftarlar açıklamalarda bulundu. Jesus’un çok yeterli bir teknik adam olduğuna değinen Portekizli taraftarlar, Fenerbahçe’nin yükselişe geçerek şampiyonluk yaşayacağına inandıklarını lisana getirdiler.

LUIS FERREIRA: JESUS ÇOK TECRÜBELİ BİR TEKNİK ADAM

Jorge Jesus’un çok tecrübeli bir teknik adam olduğunu tabir eden Luis Ferreira, “Kariyerinde değerli başarılara imza attı. Şu anda Fenerbahçe’nin teknik yöneticisi olarak misyon alıyor ve eminim ki çok başarılı olacak. Çok uygun bir iş çıkaracak Türkiye’de, kendisi için en uygununu diliyorum. İstanbul çok etkileyici bir kent, umarım Jesus orada da başarılı olacaktır” dedi.

ALEXANDRE SANTOS: PORTEKİZ’DE FUTBOLUN MANTALİTESİNİ DEĞİŞTİRDİ

Jesus’un çok tecrübeli bir çalıştırıcı olduğunu lisana getiren Alexandre Santos, “Portekiz’de futbolun mantalitesini değiştirdi. Lizbon kadrosu olan Amora’da başladı lakin Braga’ya geldiğinde ünlendi. Portekiz’in en ünlü teknik yöneticilerinden. Braga’da çok mükemmel işler çıkardı. Braga’dan sonra Benfica, Sporting, Al-Hilal, Flamengo ve sonrasında tekrar Portekiz’in en uygun gruplarından Benfica’ya gitti. Brezilya’da kupalar kaldırdı ve yıldızı parladı” diye konuştu.

“LINCOLN HENRIQUE’NİN FENERBAHÇE’DE BAŞARILI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Sarı-lacivertlilerin yeni transferi Lincoln Henrique hakkında da konuşan Alexandre Santos, “Fenerbahçe’de başarılı olacağını düşünüyorum. Mesleğine ivme kazandıracağını ve Fenerbahçe’ye katkı sunacağını düşünüyorum. Çok düzgün bir oyuncu ve Jesus’un stratejik oyununa çok düzgün dahil olacaktır. Biraz vakte gereksinimi olabilir. Tüm düzgün ekipler üzere yeni bir teknik yönetici ve oyuncu olarak şampiyonluk kazanacaklarını umuyorum” formunda konuştu.

“JESUS’UN YÖNLENDİRMESİYLE BRUMA ÇOK YETERLİ BİR YERE GELECEKTİR”

Fenerbahçe’nin kulübü PSV Eindhoven ile mutabakat sağlandığını açıkladığı Bruma ile ilgili de konuşan Alexandre Santos, “Bruma çok güçlü bir forvet. Mario Jardel üzere fizikli bir oyuncu. Uğraşlarda golü nereden bulacağını biliyor. Sporting, Quaresma ve Ronaldo’yu nasıl ön plana çıkardıysa Bruma’yı da birebir halde parlatan kadro oldu. İnanıyorum ki Jesus’un taktiğine çok âlâ uyacak bir oyuncu. Jesus’un yönlendirmesiyle Bruma çok düzgün bir yere gelecektir” dedi.

CRISTIANA SILVA: JESUS, FENERBAHÇE’Yİ YÜKSEKLERE TAŞIYACAKTIR

Jorge Jesus’un Fenerbahçe’de çok uygun bir iş çıkaracağını düşündüğünü lisana getiren Cristiana Silva ise, “Jesus, Braga’nın başındayken de başarılı olmuştu. Fenerbahçe’de de tıpkı halde başarılı olacağını düşünüyorum. Jorge Jesus çok uygun bir teknik yönetici ve Fenerbahçe’yi de yükseklere taşıyacaktır” sözlerini kullandı.