POCO’nun amiral gemisi modeli POCO F4 ve POCO X4 GT güç merkezi işlemcileriyle tanıldı

POCO’nun yeni akıllı telefonları POCO F4 ve X4 GT, yüksek performans ve güçle öne çıkıyor

Dünya genelinde genç teknoloji meraklıları ortasında tanınan bir marka olan POCO, sınıfının en güzeli çipsetlere sahip, bütçe dostu yeni akıllı telefonları POCO F4 ve POCO X4 GT’nin dünya lansmanını gerçekleştirdi.

POCO F4, son derece verimli güç tüketimiyle bir amiral gemisi akıllı telefonda bulunması gereken tüm güçlü istikametleri bünyesinde barındırıyor. Gücünü Snapdragon® 870’den alan aygıt, POCO’nun şu ana kadarki en yüksek frekansa sahip ana çekirdeğe sahip telefonu. Oyun ve her türlü cümbüş alanına yönelik olarak yüksek performans ve verimlilik için optimize edilen POCO X4 GT ise kullanıcılara uygun maliyetlerle yüksek performans sunuyor. MediaTek Dimensity 8100 çipset ile donatılan aygıt, sınıfının en düzgünü güç verimliliği ve amiral gemisi işlemci performansıyla dikkat çekiyor.

POCO’nun amiral gemisi eserlerinin tüm alanlarda her vakit sınıfının en düzgünü performansı sunduğunu söz eden POCO Küresel Eserlerden Sorumlu Pazarlama Müdürü Angus Ng, “Snapdragon® 870 ve MediaTek Dimensity 8100 çipsetleriyle ilerlemekten ve POCO F4 ve POCO X4 GT ile tekrar sınıfının en güzeli performans sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Rekabetçi fiyatlarla satın alınabilirliği korurken üst seviye oyun tecrübesi için en yüksek standartları karşılayan bu yeni akıllı telefon modellerimiz POCO’nun amiral gemisi tecrübesini daha da somut hale getiriyor” dedi.

POCO F4: Tüm taraflarıyla son derece güçlü

Snapdragon® 870 çipsetle donatılan POCO F4, 5G takviyeli 7nm işlemcisiyle öne çıkıyor. POCO akıllı telefonlardaki en yüksek frekanslı ana çekirdeğe sahip olan POCO F4’ün süreç gücü, daha kısa uygulama yükleme müddetleri sunuyor ve yüksek grafikli oyunlar, web sayfaları ve uygulamalarda sıkıntısız kaydırma tecrübesi sağlıyor. LiquidCool Technology 2.0 ve 3.112 mm² muhteşem büyük buhar odasıyla kesintisiz performans sunuyor. LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 ROM, uygulamalar genelinde çoklu misyonlar için yüksek süratli data erişimi imkanı tanıyor.

POCO serisindeki bugüne kadarki en ince model olan POCO F4, 6,67 inç E4 AMOLED ekrana ve 2,76mm ile kesimdeki en küçük Nokta Ekran’a sahip. Amiral gemisi seviyesindeki ekran, 120Hz yenileme ve 360Hz dokunmatik örnekleme süratiyle asgarî gecikme suratı sunuyor. Aygıt, 1.300 nit ekran zirve parlaklığıyla her anı en ülkü kıymetlerde detaylı bir halde görüntülüyor. Dolby Atmos ile doğrulanan çift hoparlörü, dinamik ve kristal netliğinde ses ile sürükleyici bir ses tecrübesi sunuyor. Üst seviye kullanıcı tecrübesi ve yüksek performanslı fonksiyonelliği POCO F4’ü amiral gemisi segmentte güç açısından en uygun maliyetli aygıt haline getiriyor.

POCO F4’ün üçlü kamera konseyimi, 64MP kamerasına birinci kere eklenen optik imaj sabitleme (OIS) özelliğine sahip. Bu, yakalanan anların harika birer dijital kopyası için düşük ışıkta dahi net ve keskin imaj kalitesi sunuyor. Aygıtın 64MP ana kamerasına 8MP ultra geniş açılı kamera ve 2MP makro kamera eşlik ediyor. Bu üçlü kamera suramı, birlikte en ince detayların dahi yakalanmasına imkan tanıyor. POCO F4’ün 4K dayanaklı kamera heyetimi, Panoramik Selfie Modu, Gece Modu, AI Skyscaping 4.0 ve AI Erase 2.0 dahil olmak üzere çok sayıda eğlenceli ve kullanışlı bilhassa birlikte geliyor.

4.500mAh pil ve 67W turbo şarj özelliğine sahip olan POCO F4, sadece 38 dakika içinde 100 şarj oluyor. Büsbütün şarj edilmiş pille 10 saate kadar oyun oynama, 21 saate kadar görüntü oynatma ve 119 saate kadar müzik dinleme müddeti sunuyor. Aygıt, üst seviye şarj suratı ve kararlılığı için elektrik akımını iki farklı istikamete yönlendiren MMT süratli şarj teknolojisini kullanıyor ve pil performansının uzun mühlet en üst seviyede kalmasına imkan tanıyor.

POCO X4 GT: Oyun ve cümbüşe yönelik yüksek performanslı sürat canavarı

MediaTek Dimensity 8100 çipset ve gelişmiş TSMC 5nm işlemciye sahip olan POCO X4 GT, ısınma sıkıntıları yaşamadan düşük güç tüketimiyle yüksek performans sunuyor. Amiral gemisi LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 ROM özellikleri POCO X4 GT’yi RAM ve depolama açısından POCO’nun en süratli modellerinden biri haline getirirken kullanıcıların yüksek FPS suratlarında oyun oynayabilmelerine imkan tanıyor. Liquid Technology 2.0 soğutma sistemi, SoC’yi serin tutuyor ve performansta rastgele bir azalma olmadan kullanıcıların aygıtın hudutlarını zorlamasına imkan tanıyor.

POCO’nun ürettiği aygıtlarda birinci defa kullanılan 20.5:9 LCD ekran en uzunluk oranı, POCO X4 GT’nin elde rahat ve basitçe tutulmasını sağlıyor. POCO’nun piyasadaki en güzel LCD ekranı sunma amacı doğrultusunda birinci sefer LCD True Display ile donatılan aygıt, ekran renk sıcaklığını dış ortam ışık şartlarına nazaran değiştirerek rahat bir görüntüleme sunuyor. POCO X4 GT, rahat bir görüntüleme tecrübesi için ziyanlı mavi ışığı donanım seviyesinde yüzde 30’a kadar azaltıyor . 1 milyar renk görüntüleyebilen aygıt, daha keskin kontrast ve daha varlıklı detaylar için DCI-P3 geniş renk gamutunu destekliyor.

POCO X4 GT’nin yüksek kapasiteli 5.080mAh pili 67W turbo şarj ile inançlı ve süratli bir formda şarj oluyor. Pil sırf 46 dakika üzere kısa bir müddet içinde 100 şarj seviyesine ulaşıyor . MMT (Middle Middle Tab) teknolojisi sayesinde sırf 10 dakikalık bir şarjla 90 dakikadan fazla oyun oynanabiliyor .

Çok taraflı üçlü kamera kurulumuna ve Dolby Atmos® stereo hoparlörlere sahip olan POCO X4 GT, kullanıcıların yaratıcı istikametlerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olan kullanışlı ve kusursuz özelliklere sahip 4K kamera ile çıtayı yükseltiyor. 64MP ana kamerası, 8MP ultra geniş açılı kamerası ve 2 MP makro kamerası ile yakın yahut uzak tüm detayların yakalanmasına olan tanıyor. Ön tarafta bulunan 16MP kamera, kullanıcıların yüksek kaliteli selfieler çekmelerini sağlıyor. Hazır 19 eksiksiz vlog şablonu ve taslaklar fonksiyonuyla kullanıcılar, hareket halindeyken dahi kaliteli imajlar kaydedebiliyor ve düzenleyebiliyor.

POCO F4; Gece Siyahı, Ayışığı Grisi ve Nebula Yeşili olarak üç renkte ve 6GB+128GB ve 8GB+256GB iki varyantla gelirken POCO X4 GT ise Gri, Siyah ve Mavi renk alternatifleri ve 8GB+128GB ve 8GB+256GB varyantlarıyla raflarda yerini alacak.

* Fiyat ve erişebilirlik pazara ve satış kanallarına nazaran değişiklik gösterebilir. Bölgenizdeki erişilebilirlik ve satışla ilgili detaylı bilgi için lütfen po.co adresini ziyaret edin.

Sorumluluk Reddi

[1] 5G ilişkisi, bölge kullanılabilirliğine ve mahallî operatör takviyesine nazaran değişebilir.

[2] 4.500 mAh tipik bedeldir. Dahili Laboratuvarlardan alınan test sonuçlarına dayalıdır. Gerçek pil ömrü değişiklik gösterebilir.

[3] Datalar dahili testlere dayalıdır. Gerçek sonuçlar değişiklik gösterebilir.

[4] Datalar, 400-500 nm mavi ışık ölçüsündeki 415-455 nm oranına atıfta bulunmaktadır. Hesaplamalar dahili laboratuvarda POCO X3 GT ile karşılaştırılarak yapılmıştır. Gerçek sonuçlar değişiklik gösterebilir.

[5] 5.080 mAh tipik bedeldir. Dahili Laboratuvarlardan alınan test sonuçlarına dayalıdır. Gerçek pil ömrü değişiklik gösterebilir.

[6] Bilgiler dahili testlere dayalıdır. Gerçek sonuçlar değişiklik gösterebilir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı