Özgür Semt Merkezi çocuklara hizmet edecek

Karabağlar Belediyesi’nin Özgür Semt Merkezi büsbütün yenilerek, çocuklara ve ailelerine hizmet verecek. Çalışmalar tamamlandıktan sonra burada, çocukların ferdî gelişimlerinin desteklenmesi ve güçlendirilmesi gayesiyle fiyatsız olarak özel programlar uygulanacak.

Karabağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü grupları, merkezde düzenleme çalışmalarını sürdürüyor. Binanın dış ve iç cephe, doğrama, elektrik ve sıhhi tesisat, boya ve badana üzere işleri devam ediyor.

Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu, binadaki fiziki çalışmaları yerinde denetleyerek, yapılması gereken ek işlerle ilgili çeşitli talimatlar verdi. Çocukların ağır olarak kullanacağı binada bilhassa güvenlik ve hijyen tedbirlerinin alınmasını isteyen Lider Selvitopu, “Dar gelirli ailelerimizin ağır olarak bulunduğu bu bölgede, çocuklarımız için kıymetli bir muhtaçlığa karşılık vermiş olacağız. Onların ferdî gelişimlerine katkı koyarken, anne ve babalarına yönelik de çeşitli eğitim programları düzenleyeceğiz. Toplum faydasına çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan Selvitopu, incelemesi sırasında bölgede oturan vatandaşlarla da sohbet etti.

2 başka sınıf açılacak

Özgür Çocuk Konutu, hafta içi her gün sabah kümesi 09.00-12.00, öğle kümesi 13.30-16.30 saatleri ortası olmak üzere 36-60 ay yaş kümesine hizmet verecek. Çocuk Konutu’nda, bu kümedeki çocukların gelişimlerini destekleyici ve güçlendirici eğitim programı uygulanacak. 36-48 ay ve 48-60 ay yaş kümelerine yönelik 2 farklı sınıf açılacak. Hizmetler fiyatsız olacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı