Overwatch 2’nin gelmesi ile birlikte, Overwatch 1 tamamen “ölecek”

Ekim ayında Overwatch 2’nin yayımlanması ile birlikte, birinci Overwatch arihe gömülecek. Geliştirici Blizzard, Reddit üzerinde bir geliştirici AMA’sı içerisinde Overwatch 2’nin yayımlanması akabinde Overwatch 1’in sonlandırılması hakkında planlarını açık bir biçimde belirtti. Oyun yöneticisi Aaron Keller, 4 Ekim tarihinde oyununun yayımlanması ile bir arada var olan canlı hizmetin yerini alacağını söyledi.

Yani, Overwatch 2 büsbütün birinci oyunun yerini alacak. Ìkinci oyun büyük istikrar değişiklikleri, yeni haritalar, 6v6 oyun modundan 5v5 oyunlara geçiş ve öbür pek çok değişim getirirken tıpkı vakitte oyunu oynamanın tek yolu olacak.

Ayrıca bu Reddit LAKİN üzerinde başlangıçta Overwatch 2’de olmayacak Overwatch 1 içeriğinin neler olacağı da açıklandı. Sistem dizayncısı Gavin Winter, Temple of Anubis ve Hanamura üzere haritaların özel oyunlarda kullanılabileceğini fakat başlangıçta öteki modlara dahil edilmeyeceğini söyledi.

Winter, bu haritaların potansiyel olarak yeni oyun modlarına dönüştürülmesi konusunda birtakım fikirleri olduğunu fakat şu andaki planlarına nazaran bu potansiyelin fakat uzak gelecekte gerçeğe dönüşeceğini söyledi.

AMA içerisinde bir öbür noktada Keller, Overwatch 2’nin neden yalnızca üç yeni kahramanla (Sojourn ve Junker Queen isimleri ile ikisi Overwatch 2 beta’da şimdiden tanıtıldı) başlayacağını da açıklayarak geliştirici kaynaklarının başlangıçta Overwatch 2’nin PvE ve PvP bileşenleri ortasında bölündüğünü, lakin ortak oyun içeriğinin gelişimi yavaşlarken rekabetçi çok oyunculu tarafın da etkilendiğini söyledi. Keller, gelecekteki dönemler için kapalı tuttukları bir tamamlanmış kahraman ve öbür içerikler hazinelerinin bulunmadığını vurguladı.

Ancak Overwatch 2 gelecek planlarında görüldüğü üzere ilerleyen vakitlerde daha fazla kahraman oynanabilir olacak ve Blizzard, her dönemlik güncelleme ile yeni bir kahraman eklemeyi amaçlıyor…