Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir kalp krizi geçirdi

Muğla’nın Ortaca Belediye Lideri MHP’li Alim Uzundemir, Ankara’daki temaslarının akabinde makam aracıyla yola çıktı. Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde bir dinlenme tesisinde mola veren Uzundemir, kısa bir mühlet sonra rahatsızlandı.

Sivrihisar Devlet Hastanesi’ne giden Uzundemir’in kalp krizi geçirdiği belirlendi. Birinci müdahalesinin akabinde ambulansla Eskişehir Kent Hastanesi’ne sevk edilen Uzundemir tedaviye alındı.

Anjiyo olan Uzundemir’in kalp damarlarından birinin tıkandığı belirlenirken, ameliyata alındı ve stent takılarak koroner ağır bakım servisine kaldırıldı.

OPERASYON GEÇİRDİ

Eskişehir Kent Hastanesi Başhekimi Yaşar Bildirici, Uzundemir’in sıhhat durumunun uygun olduğunu açıkladı.

Uzundemir’in kalp damarlarından birinin tıkalı olduğunu ve stent takıldığını belirten Bildirici, “Arkadaşlarımızın yaptığı tetkikler sonucunda bir kalp krizi geçirdiği tespit edildi. Süratli ve acil olarak anjiyosu yapıldı. Anjiyo sonrasında kalp damarlarından birine stent takıldı. Akabinde durumu süratlice toparlandı. An itibariyle liderimizin durumu koroner ağır bakım ünitesinde takip edilmektedir. Genel durumu âlâ. Sıhhati güzel gözüküyor. Yaşamsal bulguları stabil gözüküyor” bilgisini paylaştı.