Nevşehir Belediye Ekipleri Çalışıyor, Nevşehir Modern Altyapıya Kavuşuyor

Nevşehir’i çağdaş ve güçlü bir içme suyu altyapısına kavuşturmak için milyonlarca liralık yatırım ile kentin dört bir yanında çalışmalarını sürdüren Nevşehir Belediyesi, gece Cevher Dudayev Mahallesi’nde yenilediği ana isale çizgisini devreye soktu. Belediye grupları, yeni çizginin devreye sokulması için gece saatlerinde başlattığı çalışmalarını sabahın birinci ışıklarına kadar sürdürdü.

Cevher Dudayev Mahallesi’nde bulunan ve Kapalı Zerzevat Pazarı yakınlarındaki su deposundan gelerek kentin 9 farklı mahallesindeki içme suyu çizgilerini besleyen ana isale sınırı Nevşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından yenilendi.

Ekonomik ömrünü tamamlayan borular nedeniyle sık sık arızalara neden olan ve kentin büyük kısmında su kesintileri yaşanmasına sebebiyet veren yaklaşık bin 500 metre uzunluğundaki çizgi, yeni jenerasyon polietilen borularla değiştirildi.

Yenilenen sınırın devreye sokulması sırasında yaşanan su kesintisinden ötürü vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için çalışmasını gece saatlerinde gerçekleştiren belediye grupları, sabahın erken saatlerine kadar ağır bir mesai harcadı. Yaklaşık 50 kişilik Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü grubunun 4 farklı noktada gerçekleştirdiği çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, çalışmalarda vazife alan çalışanlara kolaylıklar diledi.

Beraberinde lider yardımcıları Ersin Erol ve Furkan Feralan ile birlikte gecenin ilerleyen saatlerine kadar Cevher Dudayev Mahallesi’nde bulunan Belediye Lideri Savran, “Nevşehir için durmadan çalışıyoruz. Cevher Dudayev Mahallemizde içme suyu ana isale sınırımızı yeniledik. Daha öncede farklı noktalarda bu çalışmamızı gerçekleştirmiştik. Kısım kısım bu yenileme çalışmaları sürecek. Kurban Bayramı’na kadar bu yılki çalışmalarımızın 1. Etabını tamamlamış olacağız. Şu ana kadar 2000 Konutlar, 15 Temmuz ve 350 Konutlar Mahallelerimizde bir mühlet evvel başlattığımız altyapı yenileme çalışmalarımızı tamamladık ve sıcak asfalt serimini yaptık. Cevher Dudayev Mahallesi Ertuğrul Gazi Caddesi’nde altyapı bitti ve sıcak asfalta başlıyoruz. Sümer Mahallesi Ali Efe Yolu Sokak, 20 Temmuz Mahallesi Nisa Sokak ve Cevher Dudayev Mahallesi’nin bir kısmında çalışmalar sürüyor ve buraları da bayrama kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Toplamda 70 bin metrekare asfalt çalışması bitmiş olacak. Bu yıl 160 bin metre karenin üzerinde sıcak asfalt yapacağımızı açıklamıştık. Bayram sonrasında da yeniden birçok noktada altyapı yenileme ve sıcak asfalt çalışması yapacağız. Biz bu kentin altyapı sorunu yaşamaması için çok önemli bir yatırım yapıyoruz. Bunla birlikte de geçtiğimiz yıllara oranla su arızalarında kıymetli bir azalmaya şahit oluyoruz. İnşaallah ileri ki yıllarda bu sayılar daha da düşecek. Hedefimiz vatandaşlarımıza konforlu bir hayat sağlamak. İnsanların yaşadığı kentte birlikte keyifli olmak için gösterdikleri gayret çok değerli. Biz bu gayretin öncüsü olmak istiyoruz. Daima birlikte inşallah çok daha hoş bir kentte yaşayacağız. Belediyemiz durmadan çalışıyor ve hizmet üretiyor. Dedikodudan, çekişmeden, nifaktan uzak bir halde biz çalışacağız. Bu kentin birlik olmaya, çalışmaya, bu kentin insanlarının birbirini sevmeye, hürmet göstermeye muhtaçlığı var. İnşaallah bunu da sağlamaya çalışıyoruz. “ dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı