Muratbey ABD’yi fethediyor Muratbey, ABD’de online satış kanalları ile daha fazla peynirsever ile buluşacak

Sektörün yenilikçi önderi Muratbey, yarım yüzyılı aşan tecrübesiyle hem kesime hem ülke iktisadına olan katkısını her geçen gün artırıyor. Muratbey, değerli ihracat pazarlarından biri olan ve uzun yıllardır inovatif eserleriyle yer aldığı Amerika Birleşik Devletleri’nde Getir sanal market aracılığıyla da eserlerini tüketicilerle buluşturuyor.

Dünya çapında milyonlarca tüketiciye ulaşan Muratbey, dış ticarette gaye pazarlarda güçlenmek için çalışmalarını sürdürüyor. Turquality’nin de gücünü gerisine alarak tüm dünyayı sağlıklı, inovatif, kaliteli ve hoş peynirlerle buluşturmayı hedefleyen Muratbey, küresel bir marka olarak tüm dünyada büyük bir ilgi görüyor. Muratbey, uzun yıllardır inovatif eserleriyle yer aldığı Amerika Birleşik Devletleri’nde online satış kanalları ile de eserlerini tüketicilerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Muratbey Burgu, dünyanın her köşesine ulaşıyor

Pandemi periyodunda besin bölümünde yaşanan daralma ve küçülmeye karşın Türkiye iktisadına katkı sağlamaya devam eden Muratbey, ABD’de besin dalında çok kıymetli bir yer edindi. Dijitalleşen dünyada online alışverişle Burgu’yu dünyanın en uzak köşelerine ulaştırmanın haklı gururunu yaşayan Muratbey, Getir sanal market aracılığı ile Amerika Birleşik Devletleri’ndeki pazar hissesini arttırıyor. Uzun yıllardır bu ülkede başta New York, Chicago ve Boston olmak üzere birçok farklı noktada Türk damak tadını tüketicilerin beğenisine sunan Muratbey, eserlerini yeni sofralarla buluşturacak.

İnovatif ve sağlıklı eserlerimiz ile 30. yılımızı kutluyoruz

Muratbey İdare Şurası Lideri Necmi Erol, inovatif ve sağlıklı eserlere olan talebin her geçen gün arttığını belirterek, “Son 3 yıl dünyamızı ve ülkemizi derinden sarsan pandeminin gölgesinde geçti. Hayatımızın her alanında tesirlerini derinden hissettiğimiz bu süreçte bizler üretim ve istihdamda sürdürülebilirliği sağlamak ve ülke iktisadına katkı vermek maksadıyla faaliyetlerimizi devam ettirdik. İnsan sıhhatini koruyan eserlerimizin yanı sıra çalışanlarımız için de ek tedbirler alarak ülkemize ve insani pahalara olan sorumluluklarımızı yerine getirdik. Kuruluşumuzun 30. yılını kutlarken, milletimizden aldığımız takviye ve motivasyonla memleketimize en âlâ biçimde hizmet etmek için var gücümüzle çalıştık ve bunda ziyadesiyle başarılı olduk” dedi.

Yenilikçi peynirlerimiz yurt dışında da tercih ediliyor

Muratbey’in yarım yüzyılı aşan tecrübesiyle hem dala hem ülke iktisadına olan katkısını her geçen gün artırdığını belirten Necmi Erol; “30. yılımızı sahip olduğumuz bedellerin yol göstericiliğinde dünyanın 5 farklı kıtasında ülkemizi ve bayrağımızı gururla temsil ederek kutluyoruz. Avrupa ülkeleri de dâhil olmak üzere yurt dışı pazarlarda kendi markamızla ve Türkiye’de üretilmiş mahallî peynir çeşitleriyle, yenilikçi eserlerimizle rekabet ediyor olmak bizim için gurur verici. Ülkemizi yeni pazarlarda en güzel halde temsil ediyor, sürdürülebilir kalkınma vizyonuna katkı sağlamaya devam ediyoruz. Eserlerimizle uzun yıllardır yer aldığımız ABD’de artık de Getir sanal market aracılığıyla dağıtım yapıyoruz. Bizleri her vakit destekleyen eserlerimizi sofralarından eksik etmeyen lezzet severlere teşekkür ederiz” diye konuştu.

Muratbey Türk peynirlerinin lezzetini fuarlarda tanıtıyor

Muratbey, ihracatını artırmak, küresel pazarlamaya tartı vererek ülke iktisadına kıymet katmak için bu yıl dünyanın önde gelen fuarlarında ülkemizi temsil etmeye devam ediyor. Muratbey, 12- 14 Haziran tarihleri ortasında düzenlenen, tüm dünyadan binlerce eserin sergilendiği, ABD’nin en saygın fuarlarından biri olan Fancy Food Show’da eserleriyle büyük ilgi gördü. Muratbey, bu kıymetli fuara yenilikçi eserleriyle 2016 yılından beri iştirak sağlıyor. Çin’e süt eserleri ihracatı yapabilen sayılı firma ortasında yer alan Muratbey, bu yıl içinde daha evvel büyük ilgi gördüğü SIAL China Fuarı’na ve akabinde Sial Paris Fuarı’na katılarak ülkemiz lezzetlerinin ve yenilikçi tatlarının dünyaya duyurulmasına aracılık etmeye devam edecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı