Mükremin Gezgin’le ilgili Alaattin Çakıcı’nın danışmanı da harekete geçti

Sosyal medyada doğum mizansenli görüntüler paylaşan Mükremin Gezgin’le ilgili olarak yargıya başvuranlar ortasında hata örgütü başkanı Alaattin Çakıcı’nın danışmanı olarak bilinen Ferhat Aydoğan da yer aldı.

Ferhat Aydoğan, görüntülerin akabinde bebeğin ailesinden, hastane idaresinden ve Mükremin Gezgin’den şikayetçi oldu.

Aydoğan şikayetinde şu tabirleri kullandı;

“Başta Mükremin Gezgin olmak üzere, görüntüye alet edilen ve ruhsal, ruhsal gelişimi olumsuz tarafta etkilenebilecek olan bebeğin ailesinden, ebeveynlik misyonlarını yerine getirmedikleri ve çocuğun haklarını hiçe sayarak bir alet üzere kullanılmasına aracı oldukları için şikayetçiyim.

Ayrıca, bu suça alet olan hastane idaresinden ve suça sessiz kalarak, ortak olarak aksiyonun işlendiği sırada Mükremin Gezgin isimli şahısla birlikte hareket eden ilgili hekim, hemşire ve hasta bakıcılardan şikayetçiyim.

Türkiye Cumhuriyeti Sıhhat Bakanlığı’nın devreye girerek hastane hakkında soruşturma başlatmasını ve bu kurum hakkında gereğinin yapılmasını,

Ayrıca, bu suça yardım eden ve ortak olan sıhhat çalışanının meslekten ihraç edilmesi hakkında şikayetçiyim. Sergiledikleri tavır ve davranış hem özel hastanelerin hem de Türkiye Cumhuriyeti’ndeki tüm sıhhat örgütünün prestijini zedelemiş, töhmet altında bırakmıştır.

Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Kontratı uyarınca, çocuğun yüksek faydası göz önünde bulundurularak Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın devreye girmesini ve görüntüdeki bebeğin ailesinden alınarak Devlet muhafazasına alınmasını kamu ismine talep ediyorum.

Henüz bebek evresinde ailenin çocuğuna gösterdiği bu sorumsuz davranış çocuğun bu aile ile ileride daha vahim durumlar içerisine itileceğinin bir göstergesi ve delilidir.”