Muğla Büyükşehir personeli Marmaris yangınında teyakkuz halinde

Muğla’nın Marmaris ilçesinde devam eden orman yangınlarında alevlerin denetim altına alınması için gayret sürüyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi de işçi, araç ve yardımcı ekipmanları ile alanda misyonuna devam ediyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşanan orman yangınlarında faal misyon alıyor. İtfaiye takımları yangın alanında söndürme çalışmalarına katılırken, yangın alanlarının tertibi ve farklı hizmetler için birçok büyükşehir işçisi de alevlerin denetim altına alınması için uğraş ediyor. Marmaris ilçesindeki orman yangınlarının birinci gününden bu yana teyakkuz halinde olan Büyükşehir Belediyesi, işçi, araç ve yardımcı ekipmanları ile alanda vazifesini sürdürüyor.

Onlarca hayvan hayata döndürülüyor

Söndürme çalışmalarının sürat kesmeden devam ettiği çalışmalarda, Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı veteriner doktorlar yangınlardan ziyan gören hayvanların tedavisi için ağır mesai harcıyor. Yangınlarda alevlerden ve dumandan etkilenen hayvanlara kısa vakitte müdahale eden veteriner doktorlar, onlarca hayvanı hayata döndürüyor. Hasar tespiti yapılan yerlerde takımlar, yangından ziyan gören hayvanların yanık ve yaralarına müdahale ediyor. Hayvanların sahiplerine ise tedavinin devamı için yara merhemi, antibiyotik ve dezenfektan veriliyor.

Araçlara yakıt dayanağı sağlanıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Marmaris ilçesinde yaşanan orman yangınlarında gayret eden takımlara araç, ekipman ve çalışanı ile değerli bir dayanak sağlıyor. Büyükşehir takımları, yakıt tankeri ile yangında gayret eden araçlara bulundukları yerde yakıt takviyesi sağlıyor. Bunun yanı sıra taşınabilir bakım araçları ile yangın yerlerinde arızalanan araçların bakım tamiratları yapılarak misyona devam etmeleri sağlanıyor.

Kumanya, çorba, çay, kahve ve su dağıtımı yapılıyor

Marmaris ilçesinde ağır çalışmaların devam ettiği orman yangınlarında Büyükşehir takımları, yangın bölgesinde vazife yapan işçi ve vatandaşların yemek gereksinimleri da gideriyor. Büyükşehir Belediyesi’nin ikram araçları ile yangın bölgesinde misyon yapan işçi ve vatandaşlar kumanya, çorba, çay, kahve ve su dağıtımı yapılıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı