Minik biniciler belgelerini aldı

Büyükşehir’in 4-6 yaş ortası çocuklara yönelik başlattığı 4 haftalık At Biniş Eğitimlerine katılan minik binicilere iştirak evrakları verildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği, uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşen fiyatsız ‘At Biniş Eğitimleri’nde öğrencilere iştirak dokümanı takdim edildi. Çocuklara yönelik atlı spor kulüplerinde gerçekleşen 4-6 yaş ortası ‘At Biniş Eğitimleri’ 4 hafta sürdü.

SANAL CÜMBÜŞ YERİNE

Yetkililer; 4-6 yaş ortası çocuklara yönelik binicilik eğitimlerinin çocukların televizyon izlemek, internette gezinmek yerine keyifli vakit geçirebilecekleri bir spor kısmı olarak düşünülmesi gerektiğini belirtti. Ayrıyeten at biniş eğitimlerinin gayesinin çocuklarda istikrar ve motor marifet gelişimine yardımcı olabilecek bir spor kısmı ile tanıştırmak olduğunu kaydetti.

AT BİNMEK ÇOK HEYECANLI

Ata sporumuz olan biniciliği yeni jenerasyonlara sevdirmek için düzenlenen eğitimlerde çocukların heyecanı görülmeye kıymetti. At binmeyi çok sevdiğini anlatan 6 yaşındaki Hümeyra, birinci kez at bindiğini ve birinci başta çok heyecanlandığını lakin çok sevdiğini belirtti. Başlangıç düzeyinde verilen At Biniş Eğitimlerinde çocuklar; at bindikleri vakit beden denetiminin nasıl sağlanması gerektiği, atla istikrar, ahenk ve irtibat bahislerinde eğitim sahibi oldu.

KATILIM BELGESİ

4 haftalık planlanan fiyatsız at biniş eğitimlerine devam eden 250 çocuğa iştirak dokümanı verilirken, çocuklara yaş kümelerine nazaran akıl ve zekâ oyunları kitapları da dağıtıldı. Yetkililer At Biniş Eğitimlerinin devam ettiğini belirtirken, faydalanmak isteyenlerin 0262 3182725 nolu telefonu arayabileceği belirtildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı