Michael Jordan, NBA 2K23 Michael Jordan Edition ile Geliyor!

2K yaptığı açıklamayla, 14 sefer NBA All-Star, beş defa Kia NBA En Pahalı Oyuncu, altı defa NBA Şampiyonu ve Naismith Memorial Hall of Fame seçilen Michael Jordan’ın NBA 2K23 Michael Jordan Edition ve NBA 2K23 Championship Edition versiyonlarının kapağında yer alacağını duyurdu.

NBA’i global bir fenomene dönüştüren Michael Jordan’ın mesleği, onu dünyada herkesin bildiği bir isim haline getirirken basketbol dünyasında da büyük bir tesir yarattı. NBA 2K’in 24’üncü yılı ‘Çağrıyı Cevapla’ temasıyla hazırlanırken, Jordan da bu temanın simgesi olarak ön plana çıkıyor. Mesleği boyunca önüne çıkan fırsatları en güzel halde kıymetlendiren Jordan, NBA 2K23’ün iki versiyonunun kapağında dönerek hem eski hem de yeni hayranlarıyla buluşuyor.

NBA 2K Küresel Pazarlama Stratejisi Lider Yardımcısı Alfie Brody, “Jordan, sporda 23’ü en tanınan numara haline getirdikten sonra NBA 2K23 için Michael Jordan Edition’ı sunmak zorundaydık. Ayrıyeten tanıtmaktan heyecan duyduğumuz yeni premium versiyon olan 2K23 Championship Edition’da geçen ‘şampiyon’ tabirinin altını hiçbir oyuncu Jordan kadar doldurmuyor. Sonlu sayıda satışa çıkacak bu sürüm, 12 aylık NBA League Pass* üyeliğiyle, oyuncuları alanda izleme talihi da sunacak. Oyunu, toplulukla birlikte kutlamak için çıkış tarihi olan 9 Eylül’ü iple çekiyoruz” dedi.

Michael Jordan’ın kapağını süslediği NBA 2K23’te yer alan The Jordan Challenge modunda oyuncular, efsane oyuncunun mesleğindeki 15 ikonik anı yine yaratabilecek. NBA 2K11’de yer alan on orjinal challange sıfırdan inşa edilirken, beş yeni ikonik Jordan anı da yeni nesil oyuncuların deneyimlemesi için eklendi. On yılı aşkın bir teknolojik gelişmelerden faydalanarak yapılan bu ‘challange’lar, Jordan’ın muvaffakiyetlerini yine yaşamak için yeni bir yol açıyor.

The Jordan Challange ayrıyeten efsane oyuncunun kolej, NBA ve ABD Ulusal Basketbol Grubu mesleğindeki elde ettiği 15 farklı deneyimini, Jordan’ın grup arkadaşları, rakipleri ve sporun önde gelen isimlerinin özel yorumları ve görüntüler eşliğinde deneyimleme talihi tanıyor. NBA 2K23’ün Jordan Challange modu hakkındaki daha fazla bilgi bu yaz açıklanacak.

NBA ve NBA 2K tarihinin en başarılı isimlerinden Michael Jordan, NBA 2K23 Michael Jordan Edition ve NBA 2K23 Championship Edition ile dördüncü kere NBA 2K kapağında yer alacak. Jordan daha evvel NBA 2K11, NBA 2K12 ve NBA 2K16 Speical Edition’ın kapağında yer almıştı. Ön siparişin açılacağı 7 Temmuz tarihinde kapaklarla ilgili daha fazla bilgi de açıklanacak.

Basın bülteninden derlenmiştir.