Manuel Fernandes’ten Beşiktaş ve Türkiye itirafı

Türkiye’de Beşiktaş ve Kayserispor formaları giyen Manuel Fernandes, Esporte Minuto’ya özel bir röportaj verdi.

“İspanya’dan sonra Türkiye’ye transfer oldun. Seni transfer için ikna eden şey neydi?” sorusu yöneltilen Fernandes, “Bu daha fazla oynamakla ilgili bir durumdu. Valecia’da az müddet buluyordum ve EURO 2012’de oynamak istiyordum. Beşiktaş bana daha fazla oynama fırsatı verdi, ben de transfer olmaya karar verdim” dedi.

“Türkiye’ye transfer olmadan evvel Türk futbolu hakkında fikirlerin var mıydı?” probleme yanıt veren Portekizli futbolcu, “Hiçbir fikrim ve hiçbir beklentim yoktu. Benim için karanlıkta bir atış yapmak gibiydi” kelamlarını kullandı.

“EN UYGUN PERFORMANSIMI TÜRKİYE’DE GÖSTERDİM”

“Bu karanlıkta atış yapmak senin için nasıl gitti?” sorusu karşısında ise deneyimli yıldız, “Gerçekten güzel gitti. Beşiktaş’ta birinci yılımda kupa kazandık, ligde iki sefer ikinci olduk. O vakitler ligi Fenerbahçe ve Galatasaray domine ediyorduk. Lakin benim için o periyot yeterli geçti. Çok fazla oynadım, düzey hayli yeterliydi. Sanırım en yeterli performansımı Türkiye’de gösterdim. Bir futbolcu kendisini yalnızca oynayıp geliştirebilir, ben de o devirde çok fazla oynadım ve kendimi geliştirdim” değerlendirmesini yaptı.

Son olarak Türkiye’de stadyumlardaki atmosfer sorulan Manuel Fernandes, “Türkiye’de dolu bir stadyumda oynamak bir futbolcunun yaşayabileceği en düzgün şeylerden biri. Türkiye’de stadyumlar her vakit dolu ve beşerler 24 saat futbol konuşuyor, futboldan diğer bir şey yok. Biz de Portekiz’de futbola çok kıymet veriyoruz lakin bu Türkiye’de daha fazla. Bir seferinde küçük bir kulüp olan Manisaspor’a karşı oynadık, stadyumun en az üçte ikisi tekrar doluydu” kelamlarını sarf etti.