Kuşadası’nda Yeni Deniz Turizm Sezonuna Merhaba

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi İdare Şurası Lideri Yusuf Öztürk ve İdare Şurası Üyeleri, yeni deniz turizmi dönemi açılışı kapsamında Kuşadası protokolünü ziyaret etti, Kuşadası ve Didim’deki üyelerle bir ortaya geldi.

Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Kuşadası Liman Lideri Başkan Eyigün, Küresel Ports Holding Doğu Akdeniz Bölge Koordinatörü ve Ege Port Kuşadası Genel Müdürü Aziz Güngör, Kuşadası Kıyı Güvenlik Karakol Kumandanı Binbaşı Cihan Seymen’i ziyaret eden Lider Öztürk, Lider Yardımcısı Mihri Çelik, İdare Şurası Üyeleri Argun Gündüç, Hakkı Deniz ve Şube Müdürü Mustafa Arısan, Kuşadası ve Didim’deki deniz turizmi ile ilgili faaliyet gösteren üyelerle bölüm toplantısı ve yemekte buluştu.

Kuşadası’nın Türkiye’nin en eski tatil yöresi ve deniz turizminin başşehri olduğunu lisana getiren İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Lideri Yusuf Öztürk, kesimin pandemiden sonra güçlü bir çıkış yakaladığını söz ederek, deniz turizminin tüm alanlarında faaliyet gösteren firmalara bereketli bir dönem dileğinde bulundu.

Öztürk, “Pandemi periyodundaki kısıtlamalarda ve deniz mevzuatından kaynaklanan bahislerde tüm kurumların büyük dayanağını gördük. Sayın Kaymakamımız başta olmak üzere resmi kurumların yetkililerine teşekkürü bir borç biliyoruz. Nisan ayı itibariyle kıyılarımız ile Yunan adaları ortasında feribot seferleri başladı. Yaz aylarıyla birlikte yolcu sayısı artarak devam ediyor. Mayıs sonuna kadar Ege Port Kuşadası’na 106 gemi ile 87 binden fazla yolcu geldi. Kuşadası’nda her gün iki üç yolcu gemisini bir ortada görmenin memnunluğunu yaşıyoruz. Günübirlik seyahat teknelerimiz bu dönem, pandemi öncesi yılın yolcu sayılarına ulaşmayı hedefliyor. Bilhassa Avrupa Birliği üyesi ülkelerden çok sayıda turist geliyor. Teknelerimizin bu gayeye ulaşacaklarına inanıyoruz. Marinalarımız ve yat turizmi dalı epeyce hareketli. Deniz turizminin değerli merkezlerinden biri olan Kuşadası, ülkemiz iktisadına katkı sağlamaya devam edecek. Türkiye’nin katmadeğeri en yüksek turizm kolu olan deniz turizminin yeni dönemde yolunun açık olmasını temenni ediyor, herkese bereketli bir dönem diliyorum “dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı