KO-MEK ile gençler bir adım önde

Yetişkin eğitiminde bir halk üniversitesi olan KO-MEK gençlerin de günlük hayatta mesken maharetlerini geliştiriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) geçtiğimiz devir yaz tatilinde olduğu üzere bu yaz devrinde de mesken maharetleri kursunu hayata geçiriyor. Bilhassa Kocaeli gençliğinin toplumsal ve kültürel gelişimine katkı sunan KO-MEK, eğitimin günlük hayatta da sürdürülebilmesi emeliyle farklı branşlarda Mesken Marifetleri Atölyesi açıyor. Fiyatsız olarak faaliyetlerini gerçekleştirecek atölyelerde gençlere, Temel Mutfak Marifetleri, Temel Dikiş Teknikleri, Temel Tamir Bakım Tamir Teknikleri, Temel Birinci Yardım Eğitimi, Yabancı Lisan, Müzik, Fotoğraf, Drama, İşaret Lisanı, Hoş Konuşma Kodlama, Vücut Lisanı, Takı-Örgü branşlarında eğitim verilecek.

EĞİTİM DEVRİ; 27 HAZİRAN-29 TEMMUZ

Halk Üniversitesi kimliği ile Kocaeli’ndeki yetişkin eğitimi alanında marka haline gelen KO-MEK, Konut Maharetleri Atölyesi ile genç kuşaklara günlük hayatta yarar sağlayacak pratik bilgiler kazandıracak. Atölyeden 10-18 yaş ortasındaki kursiyerler yararlanacak. Eğitimler 27 Haziran-29 Temmuz tarihleri ortasında hafta içi beş gün 10.00-15.00 ortasında verilecek. Eğitimler paket halinde verilecek, iki branş mecburî öbür branş seçmeli ders olarak uygulanacak.

6 FARKLI BRANŞTA EĞİTİM VERİLECEK

Bu maksatla kurulacak Konut Marifetleri Atölyesine Temel Mutfak Bilgileri, Temel Dikiş Teknikleri, Yabancı Lisan, Müzik, Fotoğraf ve Drama dersleri, alanında uzman usta öğreticiler tarafından verilecek. Bu kapsamda Temel Mutfak Bilgileri ve Temel Dikiş Teknikleri branşları mecburî, öbür branşlar ise seçmeli olacak. Kursiyerlere eğitim sonunda KO-MEK İştirak Dokümanı verilecek.

KOCAELİ’Lİ GENÇLER BİR ADIM ÖNDE

KO-MEK, Mesken Marifetleri Atölyesiyle aslında herkesin günlük hayatta karşısına çıkabilecek durumlar için şimdiden gençlerimizi hazırlıyor. İleride kendi ayakları üzerinde durabilecek musluğu bozulduğunda tamir edebilecek, söküğünü dikebilecek, karnını doyurabilecek ve birebir vakitte sevdiği bir hobisi olan gençler yetişmesini amaçlıyor. Böylelikle Keyifli kent Kocaeli’nin memnun ve bilgili gençleri yarının en donanımlısı olacak.

12 İLÇE DE 39 KURS MERKEZİNDE EGİTİM VAR

Eğitimler paket halinde verilecek olup tüm branşlara mecburî iştirak sağlanacaktır. Konut Maharetleri Atölyesi 12 ilçe de 39 kurs merkezinde verilecektir.

Kursiyerler ders esnasında gerekli olabilecek tüm sarf materyalleri kendisi temin edecektir.

BAŞVURULAR KOMEK.ORG ADRESİNE

Kursiyerler, bir aylık eğitimlerin sonunda iştirak evraklarını alabileceklerdir.

Ev Hünerleri Atölyesinden yararlanmak isteyen gençler için müracaat müddeti başladı. Müracaatlar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarının, komek sitesinden online yapılacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı