Kızılay Afet Yönetimi Genel Müdürü İbrahim Özer Marmaris’teki Çalışmaları Anlattı

KIZILAY MARMARİS ORMAN YANGINI GRUPLARINA DAYANAK OLUYOR

KIZILAY AFET UZMANLARI VE GÖNÜLLÜLERİ 24 SAAT ASLINA NAZARAN ÇALIŞIYOR

Muğla’nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına müdahale sürüyor. Yangının birinci anlarından bu yana Bölge Afet Müdahale Merkezi ve bölgedeki Kızılay şubelerinden afet uzmanı ve gönüllüleriyle bölgede yardım çalışmaları yürüten Kızılay, yangın söndürme gruplarına verdiği dayanağı sürdürüyor. Orman yangını bölgesinde 24 saat aslına nazaran çalışıldığını söyleyen Kızılay Afet İdaresi Genel Müdürü İbrahim Özer, afet uzmanları ve gönüllülerle alanda olmaya devam edileceğini söyledi.

Kızılay Afet İdaresi Genel Müdürlüğü, İzmir Afet Müdahale Merkezi, Ankara Afet Müdahale Merkezi, Milas, Aydın, İzmir Şubesi ile Kızılay Lojistik Kümesinden afet müdahale araçları ve uzman işçi ile gönüllüleri afet bölgesine sevk eden Kızılay’ın alandaki çalışmaları sürüyor.

Kızılay Taşınabilir Grupları Çalışılan Her Noktaya Ulaşıyor

Afet uzmanları ve gönüllüleriyle bölgede sıcak yemek, çorba, kumanya, ekmek, ikram materyali, içecek ve su dayanağında bulunan Kızılay takımları, sabit noktalara gelemeyen çalışanlara da taşınabilir takımlarıyla besin gereçleri ulaştırıyor. Türkiye Afet Müdahale Planlamasına nazaran afetlerde beslenme hizmetlerinin sorumlusu olan Kızılay, Marmaris yangınında da her öğün için 3 bin kişilik 3 çeşit sıcak yemek çıkartarak misyonunu yerine getiriyor.

Kızılay, yangın denetim altına alınana kadar bölgedeki çalışmalarını yürütmeye devam edecek.

KIZILAY AFET İDARESİ GENEL MÜDÜRÜ İBRAHİM ÖZER’İN MARMARİS’TEKİ ÇALIŞMALARA YÖNELİK TÜRKÇE VE İNGİLİZCE AÇIKLAMASINA AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı