Kırkım Şenliği için tüm hazırlıklar tamam!

Karaburun Belediyesi tarafından düzenlenen Kırkım Şenliği’nin 9’uncusu, 26 Haziran Pazar günü ilçeye bağlı Kavaklıkuyu Mevkii’nde gerçekleşecek. Karaburun Belediyesi şenlik alanına ilçe merkezi ve mahallelere fiyatsız ulaşım hizmeti sağlayacak.

Şenlik kapsamında gün boyunca klasik keçi kırkımı gerçekleştirilirken; lokal üreticilerin satış stantları damak çatlatan lezzetleri ziyaretçilerle buluşturacak. Klasikleşen “En Hoş Keçi/Teke/Oğlak ve En Hoş Kırkım” ile “Karaburun Keçi Sütlü-Keçi Peynirli Yemek ve Tatlılar” müsabakaları bu yılki şenlikte de yerini alacak.

Sunuculuğunu Ersin Show’un yapacağı şenlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Müziği Orkestrası ve Halk Müziği Sanatkarı Ali Çakar konser verecek.

Üretici sohbet ve atölyeleri, söyleşiler, fotoğraf çekim alanları, canlı heykel şovları, halk dansları şovları, çocuk atölyeleri, davul- klarnet ile Karaburun Yarımadası havalarının yanı sıra “Karaburun Keçisi ile Keçi Yetiştiriciliği” temalı fotoğraf standı de gün uzunluğu ziyaretçilere açık olacak.

“AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK”

Pandemi nedeniyle iki yıl orta verilen şenlik için ağır bir hazırlık sürecini tamamladıklarını belirten Karaburun Belediye Lideri İlkay Girgin Erdoğan, İzmir’den ve etraf ilçelerden gelecek konukları ağırlamaya hazır olduklarını söyledi.

Şenlik ile birlikte, Türkiye’de giderek azalan hayvancılığın yaşadığı problemlere yönelik bir farkındalık yaratmak istediklerini de kaydeden Erdoğan, “Keçi yetiştiriciliği ilçemizle özdeşleşmiş bir kültürdür. Düzenlediğimiz şenliğin hem bu kültürün yaşatılmasına hem de üreticimize katkı sağlamasına ehemmiyet verdik. Tüm konuklarımızı unutamayacakları bir görsel şölen yaşamaya davet ediyoruz.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı