General Mobile, Yüzde 100 Yeşil Enerji Kullanmaya Başladı

General Mobile, yenilenebilir güç kaynaklarını kullanımını yaygınlaştırmak ve sürdürülebilir bir dünyaya katkı sunmak gayesiyle, yüzde 20’si halka açık olan ve ana sermayedarları Sabancı Holding ve E. ON SE olan Enerjisa Güç ile yeni bir işbirliği gerçekleştirdi. General Mobile Enerjisa Enerji’den aldığı Yeşil Enerji sertifikası ile kullanılan elektriğin yenilenebilir güç kaynaklarından üretildiğini, karbon ayak izlerini azalttığını ve sürdürülebilir güç kullandığını memleketler arası seviyede kanıtlıyor. Bölümde bir unsur imza atan General Mobile, tabiat dostu bu uygulama ile çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunmayı hedefliyor.

Doğayı ve gelecek jenerasyonları koruyacak

Doğayı ve gelecek jenerasyonları korumak ismine, yenilenebilir güç kaynaklarını tercih eden General Mobile, üretim süreçlerinde endüstrinin çevresel tesirlerini azaltarak, güç verimliliğini ve yenilenebilir güç kaynaklarını merkeze alıyor. Faaliyetlerinde çevresel tesirleri de göz önünde bulundurarak, gelecek kuşakları ve doğayı muhafaza ismine yenilenebilir güç kaynaklarını tercih ediyor.

‘Çevre odaklı hareket ediyoruz’

Enerjisa tarafından sağlanan ‘Yeşil Enerji’ tedariği ile yenilenebilir güç kaynaklarından üretilen enerjiyi kullanarak karbon ayak izini azaltıp, tabiatın korunmasına katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirten General Mobile İdare Konseyi Lideri Sebahattin Yaman “Üretimlerimizde güç verimliliği, güç tasarrufu ve sürdürülebilirlik kavramlarını kendimize rehber edindik. Ülkemizin geleceğine katkı sağlamak maksadıyla yeşil güce geçiyoruz. Hayatımızın vazgeçilmez gereksinimlerinden biri olan güç idaresinde toplum için uzun vadeli kıymet yaratmayı, yenilikçi ve etraf odaklı hareket etmeyi amaçlıyoruz,” dedi.

Basın bülteninden derlenmiştir.