Gelenek devam ediyor TFF Süper Lig yayın hakları anlaşmasını beIN SPORTS ile 2 yıllığına yeniledi

Türkiye’nin başkan dijital platformu Digiturk, Üstün Lig naklen yayın haklarını 2 yıllığına aldı.

Yurt içi ve yurt dışı Muhteşem Lig ve TFF 1. Lig hakları 2023-2024 döneminin sonuna kadar beIN SPORTS’a verildi.

Türk futbolunun yayın geleneği devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye’nin önde gelen dijital platformu Digiturk, Türkiye Harika Lig ve TFF 1. Lig’in iki dönem daha sırf beIN SPORTS’ta yayınlanmasını sağlayacak yeni bir yayın hakları mutabakatı üzerinde anlaştılar.

Süper Lig ve TFF 1. Lig’in yurt içi ve yurt dışı yayın haklarını içeren muahede, 2022-2023 ve 2023-2024 dönemlerini kapsıyor. Digiturk, amiral gemisi olan spor kanalı beIN SPORTS ile birlikte Türk futbolunun 21 yılı aşkın müddettir en büyük yatırımcısı pozisyonunda bulunuyor. beIN SPORTS’un milletlerarası ağı sayesinde Türk futbolu şu anda dünya çapında 105’ten fazla ülkede yayınlanıyor.

beIN MEDIA GROUP ve Digiturk CEO’su Yousef Al-Obaidly, “Süper Lig ve TFF 1. Lig’in hem Türkiye’deki hem de yurt dışındaki resmi yayıncısı olarak TFF ile iş birliğimizi iki yıl daha uzatmaktan memnuniyet duyuyoruz. Türk futbolunun en kıymetli ve en uzun müddetli yatırımcısı olarak, futbolseverlerin kadrolarını izlerken en yeterli tecrübesi yaşamaları için en gelişmiş teknolojileri ve platformları kullanarak yenilikçi ve kaliteli yayın sunmaya devam edeceğiz. Ayrıyeten TFF’nin sağlam iş ortağı olarak Türk futbolunun tüm dünyada bilinirliğini artırmaya devam edeceğiz. Harika Lig ve TFF 1. Lig, kaliteli cümbüş içeriklerimizin yanı sıra İngiltere Premier Lig, Bundesliga, Ligue 1 ve öteki birçok futbol ve spor haklarını içeren güçlü portföyümüzü tamamlıyor. Türk spor, cümbüş ve medya bölümünün her yıl büyümesine ve gelişmesine katkıda bulunmaktan memnunluk duyuyoruz” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi ise “Süper Lig ve TFF 1. Lig’in Türkiye’deki resmi yayıncısı ve milletlerarası ortağımız beIN SPORTS ve Digiturk ile iş birliğimizi iki yıllığına yenilemekten memnunluk duyuyoruz. Digiturk, yirmi yılı aşkın müddettir, eserimize büyük yatırım yapan ve kaliteli yayıncılığa kıymet veren emniyetli bir ortağımız olmuştur. Global spor sanayisine baktığımızda, beIN MEDIA GROUP’tan daha tecrübeli bir medya kuruluşu olduğunu söyleyemeyiz. Türk futbolunda da tekrar beIN’den daha büyük bir yatırımcı bulunmuyor. beIN ile iştirakimizin 2024’e kadar devam edecek olmasından memnuniyet duyuyoruz” formunda konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı