Fahrettin Koca, eylem yapan ambulans şoförüyle görüştü: ‘Çok şey konuştuk ama…’

Sağlık Bakanlığı önünde kendisini ambulansa kilitleyen ambulans sürücüsüyle, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca bir ortaya geldi. 

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Şoför arkadaşımız isteği üzerine konuğum oldu. Hasta nakil aracıyla naklini yaptığı hastanın Ankara Kent Hastanesi aciline yatışını sağladıktan 2,5 saat sonra aracıyla bakanlık binası önüne park edişinden başladık, çok şey konuştuk. Ancak birtakım şeyler konuşulduğu yerde kalmalı” tabirlerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Kendisini ambulansa kitleyen ambulans sürücüsü, “Oksijen tüplerini açtım, Sıhhat Bakanı buraya gelmezse ambulansı patlatırım” demişti. Sıhhat çalışanı, kendisini ikna etmeye gelenlere megafonla seslenerek, “Ben terörist değilim. Kimse gelmesin, sıhhat bakanı gelene kadar buradayım. Vatandaşlara ziyan vermek istemiyorum. Ben devletin hastanesinde iş yapamıyorsam vatandaş ne yapsın. 3 saattir onkoloji hastası için hastane arıyorum. Servise teslim edemedim. Ağır bakımlık hasta. Bu aksiyonum devlete ziyan vermek gayesiyle değil. Hasta haklarını savunmak için bu aksiyonu yapıyorum. Ben devletin hastanesinde iş yapamıyorsam; hastalar, hasta yakınları, bu millet ne yapsın?” tabirlerini kullanmıştı. İkna edilen ambulans sürücüsü, hareketini sonlandırmıştı.