EÜ’de hedef akademik verimliliği artırmak

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak; üniversitenin araştırma kapasitesinin ve kalitesinin artırılması, etkileşim ve işbirliğinin geliştirilmesi, ekonomik katkı ve ticarileşme alanlarında akademik performansın yükseltilmesi üzere hususlarda akademisyenlerle fikir alış verişinde bulunuyor.

Ege Üniversitesinde akademik verimliliği artırmak gayesiyle düzenlenen “Veri İzleme ve Değerlendirme” (EGE-VİDO) toplantıları devam ediyor. Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, üniversitede yer alan akademik ünitelerle yaptığı toplantılarda akademisyenlerle bir ortaya gelerek hem problemleri dinliyor, hem de yapılan faaliyetler ve koyulan gayeler hakkında bilgi alış verişinde bulunuyor.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak; eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, toplumsal sorumluluk ve topluma katkı, dijitalleşme ve milletlerarasılaşma faaliyetlerini nitelikli hale getirmek ve muvaffakiyetleri sürdürülebilir kılmak için akademik ünitelerle bir ortaya gelmeye devam ediyor. EGE-VİDO toplantıları kapsamında verimli görüşmeler gerçekleştirdiklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemiz, bilhassa son 5 yıl içerisinde her alanda değerli atılımlar gerçekleştirdi. Vazifeye geldiğimiz birinci andan itibaren akademik birimlerimizle daima bağlantı halinde kalarak ortak akılla hareket etmeye çabaladık. Gerek akşam çayları, gerekse gelecek ve sıhhat şurası üzere etkinliklerle üniversitemizin gerçek potansiyelini ortaya koymaya çalıştık. Geriye dönüp bakıldığında bunun meyvelerini de aldığımızı görebiliyoruz. YÖKAK tarafından Türkiye’de birinci sefer 5 yıllık tam akreditasyon alan üniversite olduk. Araştırma üniversiteleri ortasına ismimizi yazdırdık. Programlarımızın yarısından fazlası akredite olmuş durumda. Hastanemiz A Plus oldu. Akademisyenlerimiz tarafından yapılan çalışmalar ulusal ve memleketler arası alanda mükafatlar aldılar. Projelerimiz TÜBİTAK nezdinde kabul gördü. Daha bunlar üzere pek çok muvaffakiyete birlikte imza attık” dedi.

Yollarına yeni maksatlarla devam ettiklerini söyleyen Rektör Budak, “Elde ettiğimiz muvaffakiyetler elbette ki bizleri gururlandırıyor. Fakat, bizler bu muvaffakiyetlerin da üzerine çıkarak Ege Üniversitesi markasını dünyada tanınır hale getirmek istiyoruz. Bunun için çağın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yeni devir gayelerimizi dijitalleşme ve milletlerarasılaşma olarak belirledik. Bu mevzulardaki çalışmalarımızı da yeniden ortak akılla başarılı halde sürdürmeye devam ediyoruz. Ege Üniversitesi ailesi olarak daha birçok muvaffakiyetleri birlikte elde edeceğimize olan inancım tamdır” diye konuştu.

Toplantıların sonunda ise Rektör Budak tarafından en çok akademik yayın yapan öğretim üyelerine “Teşekkür Belgesi” verildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı